Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bagyusz

    őstag

    Sziasztok! Van egy olyan problémám, hogy nem tudok rá jönni, hogy mi okozhatja a légzsák hibát egy 2001 évjáratú wagon r + (g13bb) -nál. Gyújtáskor pár másodpercig folyamatosan világít majd utána 5-t villog, utána pár másodperc szünet és folyamatosan világít. Felkutattam az összes létező szervizkönyvet a wago-hoz, de nincs útmutatás a villogásokra. Elkezdtem lecsekkolni a légzsák kábeleit, végig vezettem az vezetőoldali meg az anyós oldalit is, de sehol sincs szakadás. Több helyen azt mondták, hogy a kormány átvezetőkábelt nézzem meg, azt is lecsekkoltam, hibátlan. A vezetékek kimérését egész pontosan a légzsák-tol a vezérlőmodulig végeztem, természetesen légzsák és modul leválasztása mellett, lehúzott akkuról. Kíváncsiságkedvért lehúzott légzsákok variálásával is próbálkoztam, hogy hátha kidob más kódot, de nem, mindvégig 5-t villog. Próbáltam már diagnosztikára is rákötni, hogy hátha csak törölni kell a hibát, de sajnos ennek a vezérlője még nagyon buta, obd1 protokolt ismer elvileg, de gyakorlatilag 3 különböző professzionális diagnosztikai eszköz se tudta megemészteni ezt az autót, de az internet bugyraiban sem találtam kézzel fogható bizonyítékot arról hogy bárki is rátudta volna kötni egy diag-ra. Olvastam olyant is hogy ha volt koccanás vagy baleset az autónak akkor létrejön egy crash data log amit tárol a légzsákmodul, csak hát az autó nem volt törve, csak a jobb első részével elkaptak egy fácánt az előző tulajék, de elvileg nem nyíltak ki a légzsákok, amit alá is tudok támasztani mert anyósoldali légzsák csavarjai sértetlenek illetve jelöltek, hogy nem lett megbontva. A vezetőoldali résznél a kormánykerék burkolati kopása megegyezik a légzsák burkolati kopásával. Ugyan az egész kormánykereket ki lehet cserélni mindenestül, csak hát elég valószínűtlen szituáció. Lassan kifogyok az ötletekből, valaki tapasztalt már ilyent vagy ehhez hasonlót?

    Több kézikönyvben is felmerült egy robbantott ábra, ahol jelölve van az övfeszítő is, de idáig még oda elvezető sárga csöves kábelt még nem láttam.

Új hozzászólás Aktív témák