Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZo72

    tag

    válasz fogkefe21 #65595 üzenetére

    A Suzuki nyilván az 1-es Swift örökségéből él idehaza.
    Ide a keleti autópark mellé érkezett JAPÁN (gyökerű) kisautóként, míg nyugaton a tősgyökeres német, francia, olasz gyártók mellé szerintem nem tudott betörni igazán, főleg kisautóként nem a nagyok közé.
    De az érdekes, hogy pl. a román piacon sem lett kapós, pedig az akkori Dacia minősége mellé elfért volna valami megbízhatóbb. Ők vették továbbra is a Daciát meg a leharcolt német autókat. (Ott is eléggé VW mánia volt mindig is.)
    De pl. nagyobb neveknek sem sikerült megtartani az európai piacot. Ott van a Honda Accord, már nem forgalmazzák Európában pedig az nem volt egy rossz autó szerintem.
    (Toyota Avensis? Megszűnt vagy van utódja?)

    Látjuk, hogy ahogy a mai Suzukik is elkezdtek bonyolultabbak lenni (megérkeztek az extrák, kütyümütyük) szaporodnak a panaszok is.
    Az én szememben amíg nem állnak meg az út szélén fődarab hibák miatt, addig nincs nagy baj, dehát ma már 8-10milláért ennél többet vár az ember...

    Betettem #65592-be egy Ford Focus gyűjtést a korábbi generációk jellemző hibáiról..
    Lehet pipálgatni, hogy abból a gyűjteményből mi fordul elő ami hasonlít Suzuki hibákhoz.
    Hát nem sok. Talán a rozsdásodás, 10 év fölött... (Céges Focusunk 3évesen rozsdásodott.)
    De pl. ilyenek, hogy gyújtáshibák, szelepvezérlés hibák, egyéb rejtélyes elektromos hibák (óracsoport hiba), kormányszervó, még az öregedő Suzukikra (japánokra) sem jellemzőek.
    Klíma hiba mindegyiknél lehet akár pár év után de pl japánoknál sokáig nem kell klímához nyúlni, ezt klímás mondta.
    Elektromos probléma? Az meg mi? Azt se tudom mi az pedig 20éves az autóm...
    Ja de.. az elvileg német Blaupunkt rádióm adta meg magát. (Ez volt a gyári szerelés.)
    1német alkatrész volt az autómban, az is bedöglött. :-)

    De van Opel Astra, Kia Ceed/Hyundai i30, Octávia stb, hasonló gyűjtésem is, hogy ne csak a Ford-ot emeljem ki... (Rajta a szemem több típuson. :-). )
    Közvélekedés szerint ezek a Suzukinál nevesebb autók (mer nem papírból vannak), de látva a jellemző hibákat, hát nem is tudom...
    Mondjuk az újabb turbós Suzukikkal kapcsolatban vannak még kétségeim, de majd az idő megmutatja.
    (Márkaszervizben dolgozó ismerős szerelő 1,6-osat Vitarát vett. Mondom mér nem turbósat? Na olyan neki nem kell... volt a válasz.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák