Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kornel

    veterán

    válasz CoolBoy323 #29111 üzenetére

    Próbáltad már?
    Eddig az aláírásomban szereplő gumit használtam, simán hozza egy barum (Conti 2. márka) szintet télen és nyáron is.
    Télen jobb volt, mint egy téli falken hs449...
    Persze nem egy Conti PC5, vagy SC6, de nem is kell azt várni tőle.
    És ez csak egy közép kategóriás negyevszakos, ott van a Michelin CC, ami nyáron felveszi a legjobb nyári gumikkal is a versenyt, miközben télen is használható.
    Egyébként a normális negyevszakosok 3PMSF jelöléssel rendelkeznek, tehát hivatalosan is téli gumik, bárhol elfogadják őket.

    Többieknek:

    Azért venném, mert itthon teljesen használható, sőt, az átlag őszi, téli, és tavaszi időben a legjobb, ahogy előttem is írták.
    Nagy télben és nagyon meleg nyárban nyilván jobb az évszaknak megfelelő gumi. Kb. az lenne jelenleg optimális, ha szeptembertől májusig negyevszakossal lenne fent, a 3 nyári hónapban pedig nyári. Na ezt a 3 hónapot meg kibírja egy negyevszakos is. Évi 15 ezer km-t feltételezve 3-4 évet kibír, mindig friss gumi van fent, nem oregszik el a két szett, miközben még bőven jó lenne a profilmélysége. 4-5 évesen akárhogy is vigyáz az ember egy gumira, egyszerűen eloregszik.
    És ami nem mellékes, éjjel nappal a gyári alu van fent, amivel jól néz ki az autó, két szett ami két szett gumival meg szerintem felesleges luxus.

    [ Szerkesztve ]

  • air

    nagyúr

    válasz CoolBoy323 #29111 üzenetére

    A 4 évszakos gumiról megoszlanak a vélemények, még az autós szakmán belül is.
    Szerintem az a gumi, ami mind a 4 évszakra jó, az igazából nem jó egyikre sem.
    De itthonra biztosan nem. Nyáron +40°C, télen akár -20°C is lehet. Olyan gumi, ami egyformán biztonságos ilyen szélsőségek között, szinte biztosan nem létezik. A nyári gumi nyáron, a téli télen ezerszer hatékonyabban, és biztonságosabban működik, mint a 4 évszakos.
    Persze minden, amit leírtam, az szerintem. :)

    Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Új hozzászólás Aktív témák