Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zamery

    senior tag

    válasz Vasinger! #5700 üzenetére

    Ha ő jelentkezik, ő utaljon. Ha nem tudtok megegyezni, akkor nem kell belemenni a dologba. Itt egy kis összefoglaló a Steamtrades-ről: [link].

    Egyébként mi volt a cucc? És mennyit ér?

    https://steamcommunity.com/id/zamery/

  • csaba951

    veterán

    válasz Vasinger! #5700 üzenetére

    >Csak mint az kiderült később hogy lemásolta egy megbízható
    >csávesznek a profilját, profilkép, név de még a steam adatlapját is,
    >a steam profil linkjét is úgy másolta le, hogy egy i betűt kicserélt
    >egy L betűre amelyek között nincs különbség lásd itt: I l az első egy i második L

    Ezek szerint most láttál ilyet először!

    Steam kliensben:
    Steam -> Settings -> Interface -> Display Steam URL address bar when available

    A Steam rendszerben mindenkinek van egyedi azonosítója amit nem lehet meghamisítani. Ellentétben a becévvel, meg ilyenekkel. Azokat le lehet másolni, vagy nagyon hasoinló dolgot beírni.

    Csere kezdetén felveszed őt barátnak. Ekkor egy kis türelmet kérsz, pl. mond azt, hogy éppen chatelsz valaki mással, és előbb azt kell befejezned. Közben a rákattintasz a profil képére. Erre behozza majd az adatlapját. Az oldal tetején megjelenik a profil oldal URL-je. Ezt kimásolod, és és bemásolod a megfelelő helyre a SteamRep-en. Az itt szereplő steamID64 az Steam belső azonosító amit egyik felhasználó sem tud módosítani.

    A SteamRep-es adatlapon megnézed, hogy:
    * Reputation Status, nem jó jel ha az illető scammer
    * mennyi scammer barátja van az illentőnek (láttam már 10 barát, ebből 5 scammer accountot is, na ő vagy nagyon szerencsétlen, vagy ő maga is scammer)
    * mennyi idős az accountja? ha csak tavaly karácsony körül jött létre, akkor alapból gyanús
    * mennyi játék van rajta? ha csak 2-3 és az is ingyenes, akkor alapból gyanús; több száz játékkal rendelkező emberekre sokkal kevésbé jellemző az átverés (de van ilyen is!)

    Ezeket az információkat simán meg lehet nézni, és kiértékelni 1-2 perc alatt. Ennyit mindenki tud várni a csere előtt. A csere után a chat ablakról mindig készítsünk képernyőmentést! Persze a chat ablak eleve legyen akkora méretű, hogy minden látszódjon benne. Ezzel és a steamID64-el simán fel tudod tetetni feketelistára a csalót, pl. itt.

    Én pl. megcsináltam azt is, hogy a listákon szereplő csalókat felvettem a Steam kliensben a Friends -> Blocked Users listára. Így már eleve fel sem tudom venni velük a kapcsolatot. Nem akarok olyannal üzletelni, aki korábban már átvert valakit. És mivel ez a steamID64-re épít, nem tudják kikerülni azzal, hogy megváltoztatják a felhasználónevüket, meg az adatlapjukat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák