Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zoz2000

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nekem is lenne egy kérdésem(illetve tudatlanságom):Van egy Audigy2 Zs hangkarim és egy 5.1-es rendszer hozzá.Azt szeretném elérni vele ,hogy maga a kártya AC3 dekódere dolgozzon és ne a szoftveres.Mert ugyebár ebben van beépített AC3 dekóder..ugye?Valahogy sántít a dolog hiába próbálkozom ,valamit rosszul csinálok.AC3 filterben állítgattam..áttettem spdifre(passtrough) és olyankor ha Media player classicban Outputban System default van beállítva Direct show audionak akkor a beszédek borzasztó halkak de a háttérzajok rendes hangerőn mennek..ha pedig a Direct show audionak az Sb Audigy 2 zs-t adom meg jó lesz a hang(jobb mint mikor az ac3filter kódol sztem),de picit néha elkezd akadni a kép(alig észrevehetően)..szóval ez nekem nem világos,hogy ,hogy is van ez..Lécci segítsetek!
    Azért is furcsa hogy spdifre véve más lesz a hang a filmeknél(5.1-nél),mert amugy analógra van kötve az 5.1-em...:U
    Ez hogy lehet?
    Válaszokat előre is köszi!

  • zoz2000

    csendes tag

    válasz Raymond #32 üzenetére

    Mind2-ben SPDIF-re van állítva ,de gy kérdés:Mi a különbség az AC3 filterében aközött ,hogy kikapcsolom az SPDIF-et és ugy dekódolja a filter az Ac3-as hangot vagy bekapcsolom az SPDIF-et de a passtrough beállításoknál az AC3-at nem ixelem be ,így ezt írja ki:SPDIF(AC3 Encode) ??Mert én ugy látom ,hogy elvileg ilyenkor is a filter dekódol de jobb a hang és nem akad.
    A szoftverekkel pedig nem lehet gond ,mert a legujabbak vannak fent és már próbáltam ujrarakni és akkor sem lett jó.:(

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák