Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gubrush

    csendes tag

    válasz EmThor #805 üzenetére

    Ha előlaposat vennél, akkor teljesen igazad van, előre headset, hátulra 5.1... csak az a helyzet hogy előlapos változatból, ahogy már írtam ha jól tudom csak platiunum és elite kapható, mindkettő irreálisan drága (számomra), csak azért hogy együtt használhassa az ember egy időben a headset-jét és 5.1 hangrendszerét, szvsz nem éri meg, főleg hogy panelről csak ezt a kettőt használnád semmi mást...

    Már rengeteg lehetőséget végigzongoráztam, hogyan lehetne megoldani ezt a problémát előlap nélkül.
    pl. elsők között volt hogy kipróbáltam egy audio t-elosztót, ami köztudottan két felé osztja a szuflát. Nah most ezzel annyi a gond, hogy miután betettem egy t-elosztót, se a hangfal, se headset nem szólt rendesen, szóval ez az ötlet csírájában elhalt.

    Viszont jó volt most ötletadónak! Ugyanis most tovább gondoltam kicsit T-elosztó ötletet! Aki nem szeretne 2x annyit fizetni, csak azért, hogy legyen neki külön panelja elöl, de együtt szeretné használni hangrendszerét headset-ével, talán itt a megoldás:

    Csinálni kell egy dobozkát, ami t-elosztó elven működik, viszont meg van spékelve egy két állású 2 áramkörös (stereo) váltó kapcsolóval. Szal ide-oda lehet kapcsolgatni. Tehát bemegy a dobozkába hangkártyából egy rövid 2 eres árnyékolt kábel. Ráforrasztjuk azt a kapcsolóra, kapcsolóból pedig kivezetünk két stereo jack aljzatot, amibe bele lehet majd dugni fülest és hangfalat egyszerre. Innentől kezdve megoldva a dugdosódás kérdése és csak egy kapcsoló váltás az egész hogy fülhallgatót, vagy headsetet akarom használni minőségromlás nélkül...

    Aki megértette gondolatmenetem... mit szól hozzá? :C

Új hozzászólás Aktív témák