Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gawamatsu

    senior tag

    Hali,

    kb egy hete vettem egy hangtepsit, mert kellett valami addig is, míg a Samu 5.1 szervizben van.
    Nagyon jókat olvastam róla, 3 HDMI bemenet, optika, beépített mély, 2.1.

    Szép nagy állat, 80 kilót elbír a hátán.

    Sajnos az eufória elmaradt. Sehol a megszokott mély, a térérzet. Persze, ez csak egy 2.1 nem 5.1, de akkor is.
    Nem értem hol a tiszta hang amit a WhatHiFi annyira méltatott.
    Kezdve ott, hogy 18as hangszint alatt kb nincs hangja. A piros sáv körül éled fel.
    Ha TV adás van folyton váltogatni kell az EQ-t, mert susog, mint erdőben a szél. Beszédnél főleg, ha SRS be van nyomva. Filmnél must have, különben mintha üres lenne.

    A kisebb verzióknál volt panasz a hang-kép aszinkronra, ennél nem. Ezért is választottam.
    Persze ennél is van. És érdekes módon a hang van előrébb. LipSync nincs. Jobb ha nem is nézzük a TV-t kb, mert qrva idegesítő, hogy már nem beszél a bemondó, de a szája még mozog. Kb 0,2 mp-et.

    Szóval csalódtam benne.

    A TV-vel optikán keresztül van összekötve (régi Samu B650 LCD TV). ARC-ot tudna, a TV nem.
    A Maxell-be megy be a beltéri egység, onnan megy tovább HDMI-vel a kép.

    Ez így rendben.
    De ha filmet néznék USB-ről, akkor azt a TV-re kell nyomni (nincs még külső mediaplayer).
    Ebben az esetben szarik a hang optikán átmenni a Maxell-ba, mint korábban a Samu házimozinál. A TV akar szólni a maga doboz, fos hangján.

    Ráadásul a Samu házimozi fejegység javíthatatlan...a hangfalak 3 Ohm-osak. Erősítók 6-16Ohm-ig.
    Zsákutca.

    Tanács?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák