Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • minek?:S

    őstag

    válasz feri1014 #48444 üzenetére

    Mondjuk én abszolút nem tudom osztani a véleményed :F Én sem vagyok persze maradéktalanul elégett, ezt szögezzük le.. azt, hogy a várakozásaimat felül vagy alulmúlta-e.. igazából úgy semmit nem vártam tőle, de annál azért sokkal többet adott. Biztos, hogy jobban is ki lehetett volna hozni ezt az egészet, de a számozott filmekhez képest.. hát gondolom mondanom sem kell.. azért az nem kis teljesítmény, hogy 4 SW filmből 2 nem rosszat, egy egynek elmegyet és egy hulladékot sikerült lerakniuk az asztalra(és a mostani, 5. film az eddig látott trailerek alapján is vegyes érzelmeket vált ki belőlem) ráadásul mindezt hány milliárd dollárból?! Igazából az eddigi részek mindegyike tartogatott kisebb nagyobb örömöket, ugye eleve az első rész rengeteg már ismert fajt, amit eddig rajzolva/könyvben, most végre "valódiban". A második rész többé kevésbé ugyan ezt, ráadásul a homokjárós jelenet még mindig sok "gyermeki" szívet megdobogtat, amit, ha más nem, a SNES SW-ból nagyon sokan ismernek. A harmadik rész "mandalóri inváziója" megint csak olyan dolog, ami nagyon hiányzott már a SW-ból. Egyedül a negyedik rész ami után nem álltam fel maradéktalan örömmel, de ott az AT-ST azért elég vagányul néz ki, de akkor ott van az ötödik rész egésze, ráadásul ott van egy érdekesség is. Most nyilván a valóságtartalma megkérdőjelezhető, de poénnak is ott van. A hatodik részhez nem is tudtam hogy üljek hozzá, igazából volt pár jelenet, ami azért megütötte az izgalmi faktoromat, de ha más nem is, az X-Wingek mindenféleképpen. Amúgy is jobban szeretem a T-65B-t, mint a T-70-est és akkor itt van a hetedik rész, ami még szerinted is jobban sikerült. Én álmomban sem gondoltam, hogy ez lesz a végén. Kuiilt szegényt sajnálom, bár még kitudja mi lesz vele. A halálosztagosok sorfala meg azért elég durván néz ki persze lehet, hogy ők is le lesznek butítva rohamosztagos szintre(sőt valószínű), de aztán kitudja. Igazából szvsz többé-kevésbé képes elvinni a sorozatot a Baby Yoda misztikuma és az atmoszféra.. mert a hangulat az valami parádés. Ha valaki úgy áll hozzá ehhez a sorozathoz, hogy ő egy veterán sorozat-gyilkos, akkor lehet, hogy egy középszerű sorozat lesz neki, vagy még annyi sem, de, ha megszállott Star Wars fan, akkor azért nehezen tudnám elhinni. Nincsenek idióta, hányingert keltő porgok, nincsenek Halálcsillagok, nincs olyan, hogy egyszer van vákuum, egyszer nincs, nincsenek Super Leiák, nincsenek olyan kifogások, hogy "nem tudjuk kilőni, túl közel van".. aztán pár perc múlva: "nem tudjuk kilőni őket, túl messze vannak". Én nagyon feminizmust és PETA perceket sem láttam, szóval ebből a szempontból hatalmasan pozitív csalódás. a 8x~30 percet én is kevésnek érzem, ugyanúgy, mint a filmek ~2 óráit, de, ha belegondolsz, hogy ez egy teszt sorozat volt, akkor azért meglehet érteni. Persze sok minden fog függeni a második évadtól, na meg a Kenobi és Cassian sorozatoktól. Pont, hogy a Mandalóri, a Solo és a RO az, ami bebizonyítja, hogy nem attól Star Wars a Star Wars, mert van egy "jó" oldal, "rossz" oldal, hanem azt, hogy az univerzumnak vannak olyan szegletei, ahol a "jó lézerstukkerrel többre mennek, mint azzal a spádéval, meg az egész humbuggal". Persze a a RO-ban meg a Soloban is szerepet kapott a fénykard, de ezek teljesen kimaxolták a fanservice-t, a Mandalóriban pedig szükség van az ilyen szintű humbugra is, hiszen a Baby Yoda személyében egy erőérzékeny lényt ismertünk meg, aminek az egész faja erőérzékeny, mégis azt sem tudjuk, hogy micsodák, honnan vannak, miért ilyenek stb.. csak annyit tudunk, hogy két Jedi mester volt közülük, Yaddle és Yoda. Legalábbis az én véleményem szerint, még mindig. Szerintem abszolút korrekt sorozat lett és nagyon várom az utolsó részt(meg persze a folytatást és az előbb említett sorozatokat, ha legalább ezt a szintet fogják hozni).

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.:M.

  • IreN!CuS

    őstag

    válasz feri1014 #48444 üzenetére

    Szerintem viszont az év pozitív meglepetése főleg annak tudatában milyen volt a 7. 8. SW mozi - és félig meddig ideveszem még a Solo-t is.

    A történet mindenképp egyedi, hiszen benne van a baby yoda és az aki nem olvasott, keresgélt utána megismerkedhetett picit jobban a Mandaloriánokkal (így helyes magyarul? :D ).
    A részek hangulatosak, hozza az SW feelinget - voltak kimondottan tetszetős jelenetek.
    Tény viszont, hogy vannak hiányosságai, amiket remélhetőleg megoldanak a 2. évadra.

    Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

Új hozzászólás Aktív témák