Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • d900t

    senior tag

    válasz Versus82 #42 üzenetére

    attól még elüldöztél pár embert....
    Nem is tudom, lehet, hogy igazad van. Mondjuk arról még nem hallottam, hogy vki miattam emigrált. Csak hogy árnyaljuk a képet, nagyon sokan érdeklődnek a véleményem felől. Ez jó és megtisztelő. Igyekszem is megfelelni az elvásoknak. Az én feladatom, hogy nyíltan, kerek perec megmondjam az objektiv tényeket és a szubjektiv véleményem. Az magánügy, hogy vki mit kezd vele, a lényeg, hogy megkérdezte és ennek fényében döntött.

    Ha jól értem szavaid - lehet, hogy rosszul -, te azért vettél meg egy bizonyos SONY noteszt, mert a mi árainknál lényegesen olcsóbban tudtad megkapni. Ez akkor egy relativ - összehasonltáson alapuló - döntés. Ha ezt volt a mozgatórugó, akkor ez nem volt jó döntés. Én viszont azt mondom, hogy SONY-t venni nem érdemes. Szinte semmilyen pénzért. Egyszerűen azért, mert nem azt kapod amit vársz. Ha azt volt a szermpont, hogy ennyi pénzért ilyen masinát nem kaptál volna, meg a dizájn az nagyon tetszik, akkor ez érthető.

    Ha például én elhatározom magam egy BMW motor megvételére, akkor nem szeretnék egy diszkont modellt venni, amit mondjuk a tajvani KYMCO gyártana bérmunkában. Vagy legalábbis jó lenne előre megtudni, mert utólag bizonyosan megütne a guta....Vagy ha nem is ütne meg a guta, nem kezdeném hajtogatni magamnak, hogy bár ugyan sebtiben bexart, de azért milyen baromira jól döntöttem, meg mennyire minőségi. Nem kezdenék arról áradozni, hogy hát igen ez a bmw aztán baromira tud még a kipufogófüstje is virágillatú, még elromlani én másképp tud, sőt külön öröm, mert akkor el lehet menni 3 napon belül 2x bécsbe, meg milyen marhajól kijavították.
    A világ nyomorúsága az, hogy jelenleg a márkák mesterséges devalvációja folyik. Egy vásárló azért vesz meg egy adott márkát, mert megbízik a minőségében. Sajnos a márkák viszont nem hűségesek önmagukhoz. Te gondolom azért vettél SONY-t, mert megbíztál a japán minőségben és nem akartál holmi dzsunkabóvlit vásárolni. Ehelyett tessék. És a legkomolyabban mondom, ez a felháborító. Én annak lennék barátja, hogy a cigarettásdobozokhoz hasonlóan a konzumer termékekre öles betűkkel valami elrettentő szöveget kéne felírni:

    Pl.:
    FIGYELEM! KÖSZÖNJÜK A BELÉNK PLÁNTÁLT BIZALMAT, DE NEM BIZTOS, HOGY RÁSZOLGÁLTUNK. MI EZT A TERMÉKEK KINÁBAN GYÁRTATJUK, ÉS EFFEKTIVE SEMMI KÖZÜNK HOZZÁ. AZÉRT TESZÜNK ILYEN GALÁD MÓDON, MERT KÜLÖNBEN DRÁGA LENNE, ÉS NEM TUDNÁNK ÖNNEK ELADNI. EGYÉBKÉNT RETTENTŐEN SZÉGYELLJÜK MAGUNKAT ÉS GARANTÁLJUK, HOGY CÉGÜNKÉL VALAKI HAMAROSAN HARAKIRIT FOG ELKÖVETNI.

Új hozzászólás Aktív témák