Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz FEDman #552 üzenetére

    Na most arra alapoztam hogy volt 2db 14-42-m ami állítólag felépítésében rosszabb, de élességében nem mint a 14-45. És bizony felbontásban eszméletlen nagy különbséget tapasztaltam a két objektív között. Bocsánat; nem vettem figyelembe, hogy az egyiket 5n-en a másikat GH1-G3-on teszteltem, illetve kifoghattam 2 rossz darabot is, de nekem ég és föld a két objektív felbontása közötti különbség. A 14-42 pl 42 mm-en f8-ig egy mosott impresszionista katyvaz, f8-on határozottan kiélesedik, de addig nem tanácsos használni, ellenben a nex optikája nálam már alap blendén is elég éles képet adott, sőt 55 mm-en nem is nagyon hagyta magát rekeszelni, jobb volt az 5,6-os élessége, mint pl a 8-as...ezt kissé furcsálltam is.
    És még valami; a stabilizátora a nex kitobinak elismerten jó, de amint kézbe vettem tapasztaltam, hogy nem szóbeszéd...szinte áll a kép videó közben, láthatóan jobban stabilizálja a témát. És végül de nem utolsó sorban egy videósok számára markáns különbség; a nex obijával gyönyörűen lehet zúmolni videó közben, míg a 14-42-vel olyan darabos, hogy meg sem próbálom. Amennyiben ezek az ügyek a 14-45-el nem állnak fenn úgy minden 14-45 tulajtól elnézést kérek.

  • Tulku

    veterán

    válasz FEDman #552 üzenetére

    Ja bocs, most veszem észre, hogy Fedman kartács egy nex 5-ös képet tett elénk; kéretik kicserélni 5n-re...én megnéztem szerintem elég markáns különbség van :)

    szerk: bár lehet az meg más lencsével van fotózva...na mindegy, én a nex kitzúmot 5n-en vizsgáltam...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák