Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz BEE #272 üzenetére

    "ezekkel a szenzorokkal nem kell nagyon a fényerő"

    Ebben nem vagyok olyan biztos. Csináltam a kitzúmmal rossz fényviszonyoknál képeket iso 3200-on, nem voltam tőle elájulva. Ugyanakkor láttam egy topikos képeit iso 6400-on nikon d700-al és brutál jó obival, egy egészen más történet lett. Persze én jpeget lőttem, és lehet hogy ő raw-ból kovertált, mivel a sanyi jpeg motorja igen jó, az az érzésem, hogy egy penge, nagy fényerejű obit simán enne a nex 5n. Ezt alátámasztja, hogy az ezeréves manuál nikon 50 mm 1.4-es f2-2,8-on magas iso-kon szebb képeket rajzol.
    És persze a videónál sem mindegy, hogy a kitzúmmal iso 1600-at használok beltérben, vagy 400-at a nikonnyal 1.8-on. Ég és föld a különbség!

    Madgie: 16-os palacsinta, nem hiszem hogy lesz valaha az 5n-emen, és azt sem hiszem, hogy csinál másikat a sanyi...legfeljebb egy 20-ast várhatunk, de gondolom nagyobb méretben. A palacsinta fílinget úgy látom nem akarják tovább vinni, ez nem sikerült.

    Februárra ígérik az 50 mm 1.8 OSS-t, arról jókat lehet olvasni, hallani, az megold egy problémát, de persze ez 1 db fix obi, még ha stabis és fényerős is.

    Ígérik a 16-50-est f2,8-al végig, de annak meg lesz az ára, mint mft-nél a 7-14-nek, vagy a cejsz üvegnek. Amitől remélhetünk valamit, az a Minolta, Tamron becsatlakozása, bár én ebben nem bízom.

    Tehát, én szeretnék:

    - egy 24-45 körüli f2,5-2,8 körüli stabis, éles zúmot
    - egy normális nagylátót (mind1 hogy 16-18, csak jó legyen)
    - egy fényerős 50-körülit (ez úgy néz ki teljesül)

Új hozzászólás Aktív témák