Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tommancs

    csendes tag

    Sziasztok!
    Online, másodkézből vásároltam egy KD-65X8509C típusú készüléket. A TV tökéletesen működik, nagyon elégedett vagyok vele. Azonban észrevettem, hogy bár a külső matricák szerint valóban erről a típusról van szó (és a képátlója is valóban 65-ös), a készülék saját magát KD-55X8507C-ként, tehát egy kisebb képátlójú (55), és minimálisan eltérő specifikációjú modellként (07) azonosítja. A külső jeleken kívül, ha jól tudom, a két típus között alapvetően a MotionFlow frekvenciájában van csak eltérés. Szerintem az történhetett, hogy a TV alaplapja (vagy más elektronikája) az előző tulajdonosnál meghibásodott és azt a kisebb képátlójú, kérdéses típusból tették át, de ez csak feltételezés.
    Kérdéseim:
    - Van-e különbség a két modell alaplapja között, vagy azok 100%-ban megegyeznek?
    - A MotionFlow frekvenciája mitől függ: a beállított típusszámtól, vagy attól, hogy ténylegesen melyik modell képernyőjére megy ki a jel? Tehát azt, hogy a frissítés 900hz vagy 1000hz, azt az alaplap vagy a kijelző szabályozza? Ér-e a beállított ípusszám eltéréséből bármilyen hátrány?
    - A szervíz menüben úgy látom, át lehet állítani a típusszámot. Ebből fakadóan lehet bármilyen problémám, ha beállítom a helyes típusszámot? (Pl. teljesen tönkremegy a TV, nem lesz kép, stb.)
    Szériaszám: 6007862
    Előre is köszi, ha valaki tud segíteni! :R

  • Tommancs

    csendes tag

    Sziasztok!
    Sony 65X8505C tv-m van. Valaki meg tudna erositeni abban, hogy ez a TV kepes-e tovabbadni az erositonek (HDMI ARC-n) az E-AC-3-ban kodolt audiot avagy sem? En ugy latom, hogy kezeli, mert Serviio-n keresztul peldaul lejatsza az E-AC-3 hangsavot, de mar csak sima AC-3 megy az erosito fele. Tehat tudja ertelmezni, de “lerontja” azt. Pedig a technikai specifikacio szerint tudja, legalabbis a sony honalpjan latok Dolby Digital Plust, ami ugye eac3. Miert van ez? Vagy a Serviio a ludas? Vagy a TV nem kepes a passthrough-ra? Esetleg USB-n keresztul kepes lenne, de mas forrasbol nem?
    Elore is koszi!

  • Tommancs

    csendes tag

    válasz Joshi #59004 üzenetére

    Igen. E is igy tudom, hogy atmegy. Amugy lejatszani lejatsza a DD+ audiot, de mar sima DD megy tovabb az erosito fele. Az erosito amugy Denon AVR-X2400H, ami gond nelkul kezeli a DD+ formatumot. (Teszteltem, laptopot rakotve Hdmi-n)
    Csakhogy en a TV appjan keresztul neznek DD+ formatumot. A sajat appot hasznaltam, igaz, nem USB-n, hanem DLNA-n kerezstuly

Új hozzászólás Aktív témák