Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sifu91

    aktív tag

    válasz AL #45375 üzenetére

    A legértelmesebb hozzászólás, amit itt láttam!! :R
    A hangprojotol meg ne varj csodat.... kicsit tul van arazva. Erdemes meghallgatni egy eisa dijas polk audiot hasonlo aron. Eg es fold. Es sokkal szebb is. :R

    Ad astra per aspera.

  • mexel

    veterán

    válasz AL #45375 üzenetére

    Köszönön a válaszokat.
    Nem túlizgulom, csak még van időm dönteni, de már csak kb 1 óra mert megyek a tv-ért..
    Tisztában vagyok azzal mit jelent egy belépő szintű tv, és engem speciel nem is érdekel a HDR igazán, nem az a dolog amivel foglalkoznék és hogy kb 2 filmet vagy 10 demót megnézhessek.

    Ahogy írtam szülőnek a családba vettünk 49XD7005-öt már ami szintén nem tud ilyesmit és ips isés X1 proci sem, és mégis tetszik a képe. Ők pl csak pár tv csatornát néznek és néhány virágbolti filmet-sorozatot. Tökéletesarra a célra annyiért, szerintem ők a különbséget sem vennék észre ha egy 5x annyit érő tv-t vennének.

    A kérdésem lényege az volt hogy tulajdonképpen mit tud vagy mit csinál ez az X1 proci? A képelkotás melyik részébe nyúl bele? A HDR-nél számít? A mozgásmegjelenítésben? Vagy a felskálázásnál dolgozik? Pontosan milyen felskálázásra gondolunk ilyenkor?

    Én pl külső box-al használom, és nem tudom hogy pl ha full hd vagy 720p-s anyagot nézek azon tud-e javítani ( felkonvertálni) egy ilyen tv, vagy éppen ehhez kell az X1?

    Ez érdekelne igazán, mert csak marketing dumát olvasok erről.
    Ha nem fontos a proci akkor miért kell mindenkinek hogy benne legyen, és miért ez az első érv hogy valamelyik modellben ez benne van?

    Éppen ilyen okok miatt is vettem online mert 30 napig így visszavihetem, de azért nem ez a célom.

    Az hogy meg jelenleg miért ilyet veszek nem kötöm Joshi orrára akármennyire is próbál lekezelő lenni az írása.

Új hozzászólás Aktív témák