Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz peterk #41176 üzenetére

    Én egyébként úgy kötöttem ki az XE85-nél, hogy megkértem a mediamarktos eladót, hogy válasszon ki egy HDR 4K és egy bluray (sima 1080p) anyagot ami rendelkezésre áll, plusz egy HD csatornát amit minden TV-n lehet fogni. Aztán odamentem ahhoz a 4-5 tévéhez, ami szóba jöhetett, és telón megnéztem mindegyikre az avforum optimális cinema beállítását. Ezt 1 perc alatt belőttem, aztán betetettem a két kiválasztott videót, plusz megnéztem a kiválasztott csatornát. És mentem a következőhöz, ahol ugyanezt megcsináltam és így tovább.Végül kiválasztottam két TV-t és ezeket odarakattam kontrollként egy ugyanakkora méretű csúcs modell mellé, és úgy is megnéztem. Aztán hagytam, hogy had döntsön a szemem. :) Az egész megvolt 3/4. óra alatt, amíg a család vásárolt. :) Pedig csak nézelődni mentem be, nem is akartam ott akkor TV-t venni :)

    (Egyébként, ha történetesen az IPS panelest láttam volna jobbnak, úgy megvettem volna mint a huzat. Túl vagyok már pár száz műszaki cikk vásárláson kocsitól mosógépen át laptop, tv, telefon, meg a többi ahhoz, hogy rájöjjek, hogy jobban járok, ha a saját szubjektív értékítéletemre hallgatok és nem az internetes hypre-ra. :) Saját magamnak veszem, az számít, hogy én milyennek látok valamit, nem az, hogy mit mond róla a sokaság. Ami valóban, tényleg jobb, azt úgyis én is észreveszem. Ami viszont preferencia, szubjektív elemeket is tartalmaz, ott az a jó, ha az én ízlésem dönt, nem másé. Az OLED-en pl. ránézésre is látom, hogy milyen szép, de nálam kiesett, mert döntően este, sötétben mozizok, és az én szememnek már túl sok volt sötétben amit az OLED tud. Túl szaturált kép, amitől elfárad a szemem és fejfájásom lesz tőle. Így hiába jobb papíron, ha nem tudom élvezni... Ugyanígy vagyok fekete szinttel, betekintési szöggel, színhűséggel is. A TV ugyanolyan, miközben minden embernek más a szeme, mást lát meg, más zavarja és más nyugtatja, stb. Én a sajátomhoz választok.)

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák