Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polesz

    addikt

    Rájöttem a megoldásra, hogy miért hullott szét a lilod a slackware telepítése után. Szerintem a slack telepítésekor a lilo-t a superblockba kérted, hogy telepedjen ezért a master boot recordban ott maradt az mdk bootmanagere. A lilo nagyon érzékeny a vinyón lévő kernel és egyéb dolgokra. Ezért is van az, hogy pl új kernel telepítése után le kell futtatni a lilo-t. Egyik megoldás, hogy a master boot recordot törlöd (pl win98 boot lemezről fdisk /mbr paranccsal, bár ez nem tudom, hogy XP-t nem küldi-e haza. Vagy pedig a slackware telepítésekor kéred, hogy az a master boot recordba telepedjen. Elvileg intelligens módon kitalálja, hogy ha van windózer a gépen és azt felajánlja majd a bootmenüben ráadásul első helyen. (Na ezt szoktam kidobni de gyorsan :))) Van egy haladó módja is a beállításoknak, ami ugyan angol de elég jól fel lehet telepíteni vele a lilo-t testreszabva. Ha ezt nincs kedved vagy túl bonyinak találod az egyszerű módszer még akkor is rendelkezésre áll.

    Szerintem próbáld meg első körben a mostani master boot recordot hazavágni (letörölni ahogy már írtam) és így igaz, hogy csak a wint tudod bootolni de azt biztosan, ekkor elég ha a slackot boot cd-ről indítod. A többit, ha már működik a net akár távolról is meg tudjuk hegeszteni :)

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

Új hozzászólás Aktív témák