Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Memme

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy LE37C650 LCD-t néztem ki, de pár helyen olvastam a zúgás-problémáról. Az lenne a kérdésem, hogy továbbra is fennáll ezeknél a modelleknél? Ha igen, csak ezeknél, a 32-es és a 40-es esetében már nem? Esetleg más alternatíva, amit ajánlanátok helyette?

    Ne haragudjatok, lehet, hogy korábban már volt róla szó, de most nincs időm több ezer hsz-t elolvasni, és a közeljövőben (lehetőleg a héten) tervezem a TV rendelést. Esetleg tudtok ajánlani boltot a sok körül, hogy melyik korrekt?

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    Üdv

  • Memme

    csendes tag

    Köszönöm Nektek az eddigi hozzászólásokat és észrevételeket.

    Sajnos Én is elbizonytalanodtam a 37" vásárlása ügyében, mert tényleg nem szeretnék a zúgással találkozni sem most, sem pedig később. Ezeknél a TV-nél már így elég rizikófaktor van a meghibásodás tekintetében (net, firmware frissítés, stb.)... :)

    A 40"-es sajnos nem játszik semmiképp a hely miatt. (kb. 3 méterről nézem). Így is vacilláltam a 32"-es és a 37"-es között, mert lehet elég lenne a 32"-es is...!? Szóval így inkább vagy ebből a 32"-es, vagy pedig más típus/márka után nézek!

    A boltajánlást köszönöm. Én is néztem már Őket az aktuális szolgáltatásukkal és akciójukkal, de így, hogy még valós, pozitív tapasztalat is van, valószínű őket választom majd, ha van a kiválasztott modellből!

    Ettől függetlenül továbbra is köszönettel fogadom a tapasztalatokat és a véleményeket!

    Köszi

  • Memme

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nagyon köszönöm az hozzászólásokat és a tanácsokat! 40"-es nem nagyon szeretnék, mert szerintem Nekem már nagy lenne ahova szeretném tenni...szóval vagy "belebízok" a 37-be, vagy nem kockáztatok és a 32-es lesz most. Úgyis albérletbe vásárolnám, tehát valószínű pár év múlva lassan újra TV vásárlás lenne, ez meg legfeljebb jó lesz második TV-nek, meg arra már úgyis újabb, fejlettebb technológiák lesznek.

    A mérettől függetlenül ajánljátok, ahogy utána jártam a jelenlegi technikai paraméterekben (kivéve, hogy nem LED LCD) korrektnek tűnik, valószínű ki is tudnám használni a funkcióit (net, stb.). Fogyasztásáról van infója valakinek?

    Köszi

  • Memme

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hétfő óta vagyok egy 32C650-es tulaja, pár észrevételem és kérdésem lenne:

    Mikor TV vásárlását terveztem, még eszembe sem volt a panel és egyéb hasonló dolgok figyelembe vétele, magyarán sima laikusoknak egyértelmű, átlagos dolgokat vettem figyelem. Mindettől függetlenül nyitott és fogékony vagyok a technikai újításokra, ezért is próbálok informálódni egy-egy beszerzés előtt. A beszerzett TV-n is kihasználom mind a Net, mind pedig a DLNA képességét, és most tervezek további Anynet+ funkciójú eszközt beszerezni hozzá.
    Így jutottam el erre az oldalra is. Az itteni hozzászólások és tanácsok formálták is beszerzést. Ezért nem lett 37"-os, mivel itt is (és más külföldi fórumon egyaránt) megerősítették a zúgást. És természetesen előtérbe került ez a paneles dolog is. Én is kalocsai cégtől rendeltem, nagyon korrektek és rugalmasak voltak. Persze Én is jeleztem, hogy lehetőleg SQ paneleset szeretnék (persze 3 héttel ezelőtt még nem is tudtam róla, hogy milyenek vannak... :) ).
    Szóval rendben megérkezett a TV, kérdezem a futárt a panelről, erre gondolkodás nélkül rávágja, hogy az új Samsungok mind SQ panellel készülnek már, így ez is az. Nem nincs olyan matrica az Én készülékemen sem, így nem tudtam ellenőrizni. Egészem máig, amíg nem írtátok le (köszönöm a leírást), hogy a szerviz menüből hogy érhetem el. Ez alapján 32L1AF0C, magyarán nem SQ paneles.
    Ennek ellenére valahogy nem tudok ideges lenni, mivel nagyon elégedett vagyok a készülékkel, szuperül működnek a funkciók, és tartom a korábbi véleményem, miszerint egy TV nem rá aggatott cetlik és feliratok alapján kell megítélni, hanem a mutatott képe alapján, ami szerintem ennél is szuper. Természetesen ez laikus, normál felhasználóként írom, elfogadom ha valaki szakavatottként ezt nem így látja.

    A felmerült kérdéseimet inkább külön írom, mivel ez így is hosszú lett...:)

  • Memme

    csendes tag

    Szóval a fenti HSZ folytatásaként:

    1. ha a T-Home-os set top boxhoz HDMI csatlakozóval csatlakoztatom a TV-t, a bekapcsolásnál a fenti üzenetet jelzi: 1280x720 @50Hz, továbbá az összes csatorna akkor méretben jelenik meg, mint ha 4:3-as méretben lenne. Hiába módosítom a képernyőméretet. SCART-al való csatlakozásnál semmi ilyen problémával nem találkoztam. Ez mitől lehet? HDMI-n keresztüli csatlakozásnál ezek szerint csak 50 Hz-re képes?

    2. A TV hátulján a következő van: AC100-240V -50/60Hz 120W. Ennek valaki tudja jelentését? Az első rész gondolom az áramfelvételi tartomány, de a Hz és W mit jelezhet? Úgy tudtam, hogy alapból 100Hz-es a készülék, vagy csak a Motion Plus funkció "segíti fel" 100-ra? A 120W a fogyasztásra utal?

    3. Néha jó lenne a számítógép monitornak is használni (pl. mikor csak neten tudom nézni a meccseket). A gépem egy 3 éves ASUS notebbok, ATI Radeon Xpress videokártyával. Nincs HDMI csatlakozóm, a PCDream által adott USB kábel sem jó, mivel az egyik oldala nem jó egyik eszközbe sem a szélei miatt. Ezek szerint marad a régi monitor csatlakozó. Ezen keresztül gond nélkül átmegy a kép (a hang gondolom nem), nincs vele semmi gond ,ugyanaz látszik, mint a notebook kijelzőjén? Vagy milyen más alternatíva van?

    Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

    A gondolkodóknak: szerintem nagyon jó TV, nincs kétely bennem, hogy jó döntés volt ezt választani. Tudom, hogy sokaknak a 32" nem TV, de Nekem bőven megfelelő ez a méret is... :)

    Üdv Mindenkinek

  • Memme

    csendes tag

    válasz siemensfun #6047 üzenetére

    Kedves Siemensfun és Villamos!

    Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Ezek szerint próbálom ki a beállítások és az átalakítót!

    Üdv

  • Memme

    csendes tag

    Sziasztok!

    A notebookomat szeretném alkalmanként (hetente max. 1 netes sportadást nézni) összekötni a TV-vel, viszont nincs sem HDMI, sem pedig DVI csatlakozó a gépen. Kizárólag USB és VGA.
    Az lenne a kérdésem, ha csak simán egy VGA csatlakozóval kötöm össze, akkor kvázi monitorként használható a TV, a hang továbbra is notebookból jön? A minősége így milyen lenne tapasztalatotok szerint? Nem kell HD minőség, csak mégis jobb lenne nagyobb képernyőn nézni, mint a gépé. Vagy tudtok ajánlani más alternatív, átalakítós megoldást, ami megáll pár ezer forintból, és nem több tízezres VGA=>HMDI átalakító?

    Előre is köszi a tippeket és a hozzászólásokat!

    Üdv

  • Memme

    csendes tag

    Sziasztok!

    C650 készülékhez való csatlakozásokkal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni az alábbiakról:

    1. Egy Samsung MM-C430D mikro-hifit/DVD lejátszót csatlakoztattam a TV-hez. Ha azt szeretném, hogy a hifi hangszóróján szóljon a TV adás, milyen kábellel kell még összekötnöm, vagy van-e jelentősége, hogy melyik HDMI bemenetbe csatlakoztatok? Jelenleg a készülék HDMI-vel van csatlakoztatva a TV-hez, plusz a hifi audio kábele megy a PC/DVI Audio In csatlakozójába. Így ha a TV-t átállítom a külső hangszóróra nem szól semmi! A filmeknél, és egyéb funkciónál nincs probléma.

    2. T-Home-os set top box-ot ha HDMI kábellel csatlakoztatok a TV-hez, számos adó kizárólag 4:3-as méretben jelenik meg, hiába állítok a képernyőméreten. A set top box menüjében a képarány beállítását 1080i HD-re állítottam, de ilyenkor is ugyanez a helyzet. SCART csatlakozóval nincs ez a probléma, ott az éppen megadott képernyőméret szerint jeleníti meg az egyes adókat. A box menüjében nem találtam egyéb erre vonatkozó beállítási lehetőséget.
    Mi lehet a baj, mit javasoltok? Mivel szemmel láthatólag jobb a képminőség HDMI-s csatlakozással, jobb lenne, ha ki tudnám cserélni a SCART-ot!

    3. A notebookomon kizárólag VGA monitor kimenet van. Van egy VGA=DVI átalakítóm. Ha ennek a segítségével DVI-HDMI kábellel csatlakoztatom a gépet a TV-hez az ugyanúgy monitorként funkcionál, csak jobb a minősége? Azért kérdezem, mivel a VGA monitorkábel nem fér be a TV hátuljába a fal miatt, ugyanakkor a HDMI csatlakozót oldalra tudom tenni alkalomadtán, hogy monitorként használjam a TV-t.

    Fontosak lennének a fentiek, így előre is nagyon szépen köszönök minden segítséget!

    Üdv

  • Memme

    csendes tag

    Sziasztok!

    Korábban is érdeklődtem már az alábbiakról, de ez idáig senki nem (tudott) szólt hozzá! Bocs, de elég fontos és sürgős volna... :R

    C650 készülékhez való csatlakozásokkal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni az alábbiakról:

    1. Egy Samsung MM-C430D mikro-hifit/DVD lejátszót csatlakoztattam a TV-hez. Ha azt szeretném, hogy a hifi hangszóróján szóljon a TV adás, milyen kábellel kell még összekötnöm, vagy van-e jelentősége, hogy melyik HDMI bemenetbe csatlakoztatok? Jelenleg a készülék HDMI-vel van csatlakoztatva a TV-hez, plusz a hifi audio kábele megy a PC/DVI Audio In csatlakozójába. Így ha a TV-t átállítom a külső hangszóróra nem szól semmi! A filmeknél, és egyéb funkciónál nincs probléma.

    2. T-Home-os set top box-ot ha HDMI kábellel csatlakoztatok a TV-hez, számos adó kizárólag 4:3-as méretben jelenik meg, hiába állítok a képernyőméreten. A set top box menüjében a képarány beállítását 1080i HD-re állítottam, de ilyenkor is ugyanez a helyzet. SCART csatlakozóval nincs ez a probléma, ott az éppen megadott képernyőméret szerint jeleníti meg az egyes adókat. A box menüjében nem találtam egyéb erre vonatkozó beállítási lehetőséget.
    Mi lehet a baj, mit javasoltok? Mivel szemmel láthatólag jobb a képminőség HDMI-s csatlakozással, jobb lenne, ha ki tudnám cserélni a SCART-ot!

    3. A notebookomon kizárólag VGA monitor kimenet van. Van egy VGA=DVI átalakítóm. Ha ennek a segítségével DVI-HDMI kábellel csatlakoztatom a gépet a TV-hez az ugyanúgy monitorként funkcionál, csak jobb a minősége? Azért kérdezem, mivel a VGA monitorkábel nem fér be a TV hátuljába a fal miatt, ugyanakkor a HDMI csatlakozót oldalra tudom tenni alkalomadtán, hogy monitorként használjam a TV-t.

    Fontosak lennének a fentiek, így előre is nagyon szépen köszönök minden segítséget!

    Üdv

  • Memme

    csendes tag

    Sziasztok!

    Édesapám vásárolt egy 40D6100-as Smart Tv-t. Az SmartHub funkció beállításához lenne az alábbi kérdésem (kvázi a C-s sorozat Internet része, nekem C650-em van):

    A hálózati beállításnál (vezetékes kapcsolattal) kiírja, hogy az internetkapcsolat rendben létrejött, a hálózat rendben van. Ugyanakkor a sebességtesztnél 0 Mps-ot mér. Belépve a SmartHub részbe sikeresen létrehoztam 2 ID fiókot, ugyanakkor a mikor próbálok rámenni a "Samsunk Apps" (elvileg ebben vannak YouTube és egyéb alkalmazások) és "Your Video" funkciókra, nem reagál semmit. Próbáltam a fiókba belépve a "Szolgáltatói fiók regisztrálása" funkcióra rámenni, de egy üres oldal és egy OK gombon kívül nem kínál fel semmilyen lehetőséget.

    Mit csinálok rosszul? Véleményetek szerint mi lehet a probléma?

    Előre is köszönöm a válaszotokat, fontos és sürgős lenne!

    Üdv Mindenkinek

  • Memme

    csendes tag

    válasz lexuska #10743 üzenetére

    Szia!

    Először is köszi a választ!

    Igen router-en keresztül csatlakozik. Az is gond lehet? A hálózat ellenőrzésnél kiírja az IP címet!

  • Memme

    csendes tag

    válasz GoZoL #10745 üzenetére

    Szia!

    Ez lehet, hogy tényleg lehet gond. Sima vezetékes TP-Link, bár szerintem kicserélem WiFi-s Router-re, de ebből is vezetékes módon fog menni a TV-be a net (más eszközt viszont WiFi-n keresztül tudnánk csatlakoztatni), mert WiFi adaptert nem akar venni! Ez technikailag működőképes?

    Lehet, hogy megnézem akkor a beállításoknál a lehetőségeket! Nagyon köszönöm a tippeket! Ha esetleg valakinek van más ötlete, vagy találkozott már hasonló problémával továbbra is várom a javaslatokat!

    Köszi az eddigieket is!

    Üdv

  • Memme

    csendes tag

    válasz GoZoL #10747 üzenetére

    Bocs, ha értelmetlenül fogalmaztam.

    Az eddigiekben az a T-Home-os IPTV modemen keresztül ment a net az asztali PC-be, nem volt megosztva. Most a TV miatt szeretnénk megosztani a netet, ami sikerült is egy sima vezetékes routerrel, csak ugye a korábban említett probléma van vele.
    Ugyanakkor arra gondoltam, hogy ezt a routert kicserélem wifisre, amiről a TV szintén vezetéken keresztül kapná a netet, mivel ebben a modellben még nincs beépített wifi-vevő, adaptert meg nem muszáj venni, mert a vezetéket könnyen átvezetjük a routerről a TV-re.

    Viszont emellett be lenne állítva a wifi is rajta, ha esetleg más eszközt is rá szeretnénk csatlakoztatni a hálózatra (pl. telefon, laptop, nyomtató, stb.), akkor az megoldható legyen. Erre gondoltam, hogy működik-e a 2 dolog egyszerre (vezetékes netmegosztás és wifi).

    Remélem most már jobban leírtam a dolgot...:) Bocs, ha értetlen vagyok :)

  • Memme

    csendes tag

    válasz GoZoL #10749 üzenetére

    Szia!

    Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Idő közben már meg is oldottam a router cserét, és ahogy Te is írtad minden rendben működik. Sőt az új router-rel már egyszerre működött is a SmartHub, így az eredeti probléma is megoldódott. Ezek szerint valóban az előző router blokkolta valahogyan a netet neki.

    Nagyon szépen köszönöm még egyszer Neked és mindenki másnak is a segítséget!

    További szép napot Mindenkinek!

    Üdv

Új hozzászólás Aktív témák