Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mankó

    veterán

    válasz Gauguin #134234 üzenetére

    Egy rövidet már írtam, most kibővítem, hosszú lesz. A vélemény szubjektív, a kép és mozgás megjelenítések a 2 tv-n teljesen eltérő beállításúak voltak, nincs rá lehetőség, hogy annak beállításával is szórakozzak. A Sony-n normál, alap gyári beálítások, automatikus és normál értékekkel, a Samsungon minden képjavító kikapcsolva, Motion Plus Egyedi 0/0.

    Nekem idei Samsung 65Q80R van, havernak egy Sony 55XF9005. Nézési táv Sony 3 m, Samsung 2.8-3 m.

    A Sonynak az alap gyári Normál beállításon tökéletes színei vannak, a Samsung után semmiben nem nyúlnék hozzá. A mozgás megjelenítése természetesebb alap beállítással is. Minimális akadást látni csak rajta, azt is csak nagyon ritkán. Kép zajt sehol nem láttam.
    ---- Belenéztem a beállításaiba, gyakorlatilag minden Automatán és normál-on van, kikapcsolva semmit nem láttam. Mozgásnál is az összes képjavító megy, javarészt automatikus beállítással. Több mozgás beállítási lehetősége van, mint a Samsungnak.
    Menüjét lassabbnak láttam, mint a Samsungét. Keményen tükröződik, felhősödés is van rajta, használat közben nem látszik. Hangját nem teszteltük, erősítőre van kötve. Konzollal nem teszteltük, de 4k-ban 30 alatti az input lagja, full hd-ben 40 körüli.
    Színei szépek, fekete gyönyörű mély. Tv adás: sd adások átlagosak, hd-k szépek. 100-as 2.4 G-s neten a youtube videók, 4k videók akadoztak.
    Andorid rendszer miatt gyakorlatilag bármilyen progi felrakható a Playből.
    Optikán Dolby, DTS kimegy, HDR Plus, HDR10, Dolby Vision-t támogatja.
    Átlagos szabvány távirányító nehezen nyomogatható gombokkal.
    Talp: karácsonyfatartó szerű ezüst színű felejthető darab, nekem nem tetszett, a tv a falon van.
    65 colos ára: 425 - 500+

    Samsung: 4.1-es hangrendszere, egy olcsóbb soundbarral felveszi a versenyt. Még 90-es hangerőn is csilingelően tisztán szól, nem recseg, nem torzít, le a kalappal előtte. Sok zenénél még némi mélyet is ki lehet hallani belőle, erőteljes közepei vannak. Faternak tátva maradt a szája, régen zenélt, van hozzá hallása.
    Nagyon kicsi mértékben tükröződik. Kikapcsolt állapotban sehol egy bevilágítás vagy felhősödés, bekapcsolva sincs, képe teljesen homogén. Local diming elég erős benne, ezért nagy feliratoknál körben ellipszis alakban körbevilágítja a szöveget. Belső lejátszóját nem próbáltam, külső média arm boxom van. A felirat színét sötét szürkére állítottam, így semmilyen körbevilágítása nincs.
    Színei gyönyörűek, már már természetesek, kívánatosak, persze beállítás függő is. A feketéje eszméletlen jó, szerintem Oledszerű. Filmek alatti fekete átvezető képeknél a tv mintha egyszerűen lekapcsolna, nulla háttérfénye van, azaz nem égnek a ledek. Gyönyörű részletes képe van filmek és HD adások alatt, sd adások inkább átlagosak.
    OS: TizenX, Menüje gyors, egyszerű, bár a hdr kijelzése sokáig nem szúrt szemet. Netflix, Youtube, Spotify HboGO, Plex van, a többi engem nem érdekelt.
    Okostávirányító jár hozzá, pofás, hangfunkcióval, nincs túl bonyolítva, sötétben is jól használható, világítása nincs.
    Netre 5 Ghz-en csatlakozik amelyik a másik szobában van, eddig még semmilyen rendellenességgel nem találkoztunk, pedig van nyüstölve rendesen HboGo, 4k-s Youtube filmekkel, zenékkel.
    Optikán csak a Dolby megy ki, HDR10-et támogat.
    Talp: hajlított elegáns darab, jól tart, nem billeg. Ha nem a falra ment volna, simán maradhatott volna a gyári talpán.
    A tv kinézete is nagyon elegáns, jobban tetszik a Sonynál, persze ízlések és pofonok
    Csatlakozók nehezen hozzáférhetők, ha falon van a tv. Bujtatott tápkábel a tv hátoldalán.
    Xbox One X-en a játék tökéletes, HDR szépen működik, input lagja 4k-ban, full hd-ben 15.4 ms.
    Mozgás megjelenítés: Ebben rosszabb a Sonynál. Vízszintes pásztázáskor van hogy annyira rángatja a körvonalakat, hogy majd kiesik a szemem.Van amikor viszont látok recegős, csúszós anomáliákat egyszerűbb mozgásoknál is. Máskor meg minden ok, teljesen természetes. Rengeteg állítgatáson, próbálgatáson vagyok túl, már csak a kalibrációs állítgatás meg a Motion Bar teszt van hátra. Itt a fórumban sokaknál tökéletesen működik úgy hogy a képjavítók ki vannak kapcsolva, én meg látok zavaró dolgokat. Lehet egyedi az eset, vagy csak én vagyok rá érzékeny. Képzajt sok helyen lehet látni sd adásoknál a háttérben.
    65 colos ára: 600+
    Én ajándék kártyás akcióban vettem és a kártya nélkül 400 körül úsztam meg + az 5 év baleseti garancia.

    Összefoglalva a Q80-as jobb vétel, olcsóbban meg mindenképp. Jobb tulajdonságai vannak. Jobb, gyorsabb menü, hangja rettenet jó, internet gyors, jobb távirányító, szebb maga az egész tv. Kép beállítással többet kell szórakozni és a mozgás megjelenítése gyengébb. A Samsungot én még most is állítgatom, a Sonyt meg haverral felraktuk a falra és a gyári Normál beállításon megy azóta is, mert már alapon is teljesen jók a színek, mozgás stb. Biztos jobb képet is ki lehet belőle csiholni, de mivel több beállítása van, mint a Samsungnak, azzal lehet még több időt el lehet karistolni.
    Mindenesnek Samsung, megjelenítőnek Sony.

    A mozgás megjelenítési anomáliái miatt már el akartam adni a Samsungot, de előtte mindenképpen látni akartam 1-2 nálam akadós filmet a havernál. Haver is fel jött és megnézte, hogy mi a bajom. Ő is látta, de mellette meg el volt ájulva, hogy mennyire szépek a színek, részletes és tiszta a kép, a Sony után. Ezután jött nála a teszt.
    A filmeken csak minimális akadás volt, de volt, aztán a menüben csekkolva láttam, hogy az összes képjavító be van kapcsolva, fel van húzva. Így arra jutottam, hogy képjavítókkal én is eltudok érni hasonló mozgás megjelenítést, azért a minimális különbségért meg kár cserélni, elpotyázni egy jobb és drágább tv-t, (ezen az áron meg főképp) hogy aztán ráfizetéssel legyen egy kicsivel jobb mozgású, mintha jobb lenne érzésű, de kisebb tudású tv-m.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák