Hirdetés

Aktív témák

  • Legendd

    senior tag

    Újba írom, amit ígértem, egy kis szubjektív iPhone 4 vs Galaxy S II:

    Kijelző: az i4 retina kijelzője szerintem bámulatosan részletgazdag, de itt kis is fújt az előny, mert a méret, a színek az S2-n alázzák az iPhone-t, a zöldnél lehet nagyon-nagyon észrevenni. Ráadásul hiába a kisebb felbontás, sőt, jóval kisebb arányaiban nézve, ez alig tűnik fel a Super AMOLED Plus technológia miatt.

    GPS: i4 magasan nyer, mire betöltöm a programot, már talál is műholdat, wifi és egyéb segítség nélkül...ez a SGSII-nél azért jó egy perc

    WIFI: itt a jelerősségre célzok...nos, az i4 talán jobban érzékel, inkább úgy mondom, hogy több csíkot mutat, viszont ugyanúgy megy mindkettőn a dolog...pl egyik ismerős a 4. emeleten lakik panelben, és lent a bejáratnál lehet venni a wifi jelét. Mindkettőn profin megy a böngészés, stb.

    Programok: Androidra ugye a .apk mindenféle művelet nélkül fel lehet másolni, aztán uccuneki, de hiába nem kell JB az Androidnál - szemben az i4-gyel -, ennek megtétele után jóval jobb iPhone-ra telepíteni programot...nincs az a "licence check failed" (ez amúgy jól tudom, hogy kikerülhető rootolással?), vagy másold ide és ide a játék mappáját stb. Ízlés kérdése, szerintem JB után biztosabb és jobb az i4

    Böngészés: nos, a flash és a nagy kijelző miatt ez a SGSII-ben kb 90-10% arányban veri az i4-et, lélegzetelállító a sebesség és az élmény. Igaz, a hardveraprónál ha ide írok, azt a beépített böngésző nagyon nem csípi :D

    "Billentyűzet": nos, az S2 képernyője nagyobb, így én preferálom az Anysoft keyboardot, ami "tud" magyarul, fektetett módban minden ékezetes karakter látszódik, kényelmesen elfér, így emaileknél vagy FB chatnél frenetikus élmény, ez nálam a legmegnyerőbb pont.

    Testreszabás: nos, ez mindkettőnél kiváló, mert i4-nél a Cydiában van millió cucc, Androidra meg úgy alapból lehet találni.

    Menü sebesség: ez mindkettőnél maximálisan korrekt :)

    Akkumulátor: természetesen terheléstől és használattól függ, de ahogy néztem, a wifis böngészést jobban bírja az S2, viszont GPS-nél az i4-gyel voltam jobban megelégedve

    Minőség: szintén 1-1, mert hiába műanyag az S2, ez úgy össze van rakva, hogy egy mikro db-s recsegés nincs. Ennek ellenére nekem nem tetszik, hogy ilyen könnyű, na meg a melegedés az tönkretesz nálam minden pozitívumot. Persze akinél ez nincs, annál no para.

    Játékok: na itt azért az i4 szerintem messzemenőleg nyer...mennyiség és minőség terén is. Az Angry Birds is szebb, nem beszélve pl a Reckless Racingről, vagy a csak iOS-en lévő Real Racing 2-ről...

    Nos, egyelőre ennyit, ez egy VÉLEMÉNY, nem kell megkövezni, ha valaki nem ért egyet velem. Volt/van mindkettő telefonom, szóval így érzem. Remélem segítettem a váltani kívánóknak, vagy akik vacillálnak, hogy melyik legyen. Ha nincs melegedés, akkor SGSII, de az Apple az Apple, na meg az ottani programok jobbak.

    Alea iacta est!

Aktív témák