Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LanyUs

    senior tag

    Sziasztok, a hálózatok nem az erősségem, ezért kérnék egy kis segítséget :) Eddig használtam egy D-Link routert, kábellal volt összekötve két géppel, minden oké volt ( sajnos egy villám elvitte ). Azután kaptam egy asus wr407-et, aminek beállítása szintén egyszerű volt ( összeköt, varázsló és már ment is ). Most egy wifis laptop miatt vettem egy TP-Link 841ND routert ( visszaolvasva lehet nem kellett volna, de már megvan, mindegy ).
    Szóval most két gépet kábellel, egyet vezeték nélkül csatlakoztattam. A gépek kapnak IP-t a routertől ( wifi is látja ), DHCP beállítás is oké, elérhető a router, de internet egyiken sincs. Kábelnetem van, a routeren és a kábelmodemen is világít a WAN. A router varázsló futása végén WAN problémát ír. Mac címre gyanakszom. Próbáltam klónozni a gépemét majd reboot, de nem jó. A modem címét is beírtam már, azzal sem jó. Több ötletem nincs ( ha az asust visszateszem, rögtön oké lesz minden ). Van esetleg ötletetek? Milyen címet, hová írjak? Nagyon szépen köszönöm előre is

  • LanyUs

    senior tag

    válasz Intruder2k5 #6299 üzenetére

    Mint régebbi motoros, én is a fórummal kezdtem a váráslást. Több kinézettem is volt ( D-Link DIR-615 és Asus RT-N10 ), mert D-Link és Asus eddig nem hazudtak :) . De annyi rosszat olvastam róluk, hogy elment a kedvem, plusz egy hozzáértő azt írta, hogy igen jó a TP link is és a hibák okának 90%-a hozzá nem értés, ami szerintem is így van ( tanusítja az én esetem is :) ) Sajnos csak a vásárlás után olvastam milyen meleg szívvel ajánlod :D Remélem megleszek ezzel is. Eddig stabil.

    Aki routert cserél, első alkalommal szigorúan csak azzal a számítógéppel kösse össze, aminek hálókarijára be lett lőve a net. Ezek után klónozza le a MAC címet. Reboot modem, router, gép. Ebben a sorrendben vissza és rögtön műkszik minden. Ilyenkor természetesen már összeköthető a többivel is ( az viszont érdekes, hogy a másik routereknél ez nem volt gond, lehet azok automatikusan megoldották ezt ).

    Köszönöm szépen Intruder és PH :R

  • LanyUs

    senior tag

    Sziasztok, egy régebbi game-val, a Race Dirver 3-al szeretnék játszani. TP 841ND routeremben meg is nyitottam a progihoz és a GameSpy Arcade-hoz szükséges portokat ( Toca: [link] , Gsa: [link] a Virtual Serverben. PFPortChecker-rel való ellenőrzéskor pedig az összesre nyitva állapotot ír, tehát elvileg oké, de gyakorlatilag nem megy.
    A játék router nélkül azonnal csatlakozik a fiókhoz, tehát Xp tűzfal probléma tuti nincs. A routernél akad el a dolog. Esetleg nincs még további teendő? Vmi beállítás, amit figyelmen kívűl hagyok?

    Ui: a DC-nél sikerült az aktív mód, de ez nagyon megszivat.

    Köszönöm szépen előre is!

  • LanyUs

    senior tag

    válasz LanyUs #8100 üzenetére

    Valamennyit haladtam az ügyemben. Telepítettem a laptomomra is a gamet és csak a 3658,26900 és a 27900 portokat triggereltem ALL-ként ( így a virtual serverből töröltem mindent ). És lám, a wifi-s laptop ( 192.168.1.101 ) - amin win7 van - már jól kezeli a játék netes részét, de a kábellel összekötött konfigomról ( 192.168.1.100 ) nem tudok fellépni. Esetleg a WAN-nál próbálkozzak tovább?

    Ui. azért nem értem a hibát már, mert a router jól van beállítva, ezt bizonyítja, hogy laptopról oké. A kábellel összekötött gépem, meg simán csatlakozi, ha nincs routeren, viszont ha rajta van nem :F Ha vmi esetleg eszetekbe jut azt köszönöm.

  • LanyUs

    senior tag

    Sziasztok!

    Tp-link tl-wr1043nd routerem van. Családi házban középső szintről mindenhol az alagsorban, az emeleten és a 14 méterre levő melléképületben is jól fogható a jel.

    Viszont ha bekapcsolom a kamerás bébiőrt, akkor a wifi megszűnik a melléképületben vagy az adott fogadóban, amihez tartozó jel útvonalában van ez az eszköz. A bébiőr is a routeren keresztül kommunikál.
    Kábel összeköttetés nagyon bonyolult lenne már, a bébiőrt használnom kell. Esetleg Valaki találkozott már ezzel a problémával?

  • LanyUs

    senior tag

    válasz LanyUs #40447 üzenetére

    Valójában nem router gond és a leírásból azt olvasom ki, hogy szívás van... Marad a kábel :(

    A bébiőr Motorola MBP485 leírása: Frequency 2.4 GHz to 2.48 GHz
    "Use of other 2.4 GHz products, such as wireless networks (Wi-Fi routers), Bluetooth™
    systems, or microwave ovens, may cause interference with this product, so keep the
    Baby Monitor away at least 3 feet from these types of products, or turn them off if they
    appear to be causing interference."

Új hozzászólás Aktív témák