Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    "Rowenta ennyi pénzért kisebb tudású masinákat kínál"

    Rowenta-nak volt karácsonykor 50%-os akciója. Akkor jó vétel volt. Eredeti áron szóba se jöhet senkinek szerintem.

    Mivel belefutottam, így kérdés: Ez a porszívó mit csinál felmosószeres vízzel? Sok mop-os porszívó simán besül pár felmosás után. Enyémet (rowenta 75s) 2x gariztattam, 3. alkalommal úgy kaptam vissza, hogy raktak rá egy vegyszermentes használat matricát.
    Rengeteg ment vissza. Szerelő 2 okot mondott:
    - A membránt szétszedi a vegyszer, ezért beázik a szivattyú,
    - Másik meg a vasalóknál is gyakori probléma: Nincs kipörgetve a felmosószeres (ott illatosító) víz, ezért az anyag szépen összeáll egy géllé száradáskor. Következő indításnál nem ázik ki, úgyhogy beáll a szivattyú majd megsül.

  • strogov

    senior tag

    válasz sfdrakex #39 üzenetére

    3 gyerek (2 már felnőtt), 2 macska, 2 tengeri malac. Rohadtul megbántam, hogy nem korábban vettem. Amióta megvan (2022. karácsony) nem porszívóztam. Felmosni szoktunk időnként, mert mint fent írtam vegyszert nem bírja. De ez is csak eseti, ha valamit nem tud lehúzni.
    Nem porszívóz úgy mint én (mi), de nem is kell neki. Heti 4 alkalommal megy körbe, mindig 2x. A 2. nedves. Heti nettó 1 óra pihenő időt nyerek vele, és _minidg_ tiszta a lakás. Korábban a heti takarítás miatt csütörtök-péntek már engem zavart a kosz. Volt, hogy inkább pénteken megcsináltam, mert elegem lett. Most bármikor bedobhatom a robotot. Irodából elindítom, és kutyát nem zavarja, hogy megy ... de egyébként se olyan hangos mint egy sima porszívó.

    Nem érdemes órabérre számolni, de mégis. Fél év alatt ~25 órát takarított meg nekem. Persze ezzel is kell foglalkozni kicsit, pl. mop-ot kimosni, de ennyit biztosan spóroltam. Ha soron dolgoznék akkor is meglenne az ára 1 év alatt. A szabadidő meg egy családban mindennél többet ér. Korábban már szállóige volt nálunk:
    - mit csinálunk szombat délelőtt?
    - mosunk, főzünk, takarítunk.
    Most jóval egyszerűbb, mert nem kell a takarítás miatt otthon maradni. Mosás, szárítás időzíthető, enni meg tudunk akkor is ha nem vagyunk otthon. A hajtogatást csinálná meg valami még.

  • strogov

    senior tag

    válasz ceia #41 üzenetére

    "És kizártnak, hogy olyan jól porszívózzon, mint egy normális porszívó, vagy úgy felmosson"

    Nem porszívóz úgy mint egy normális porszívó. A mosógép se mos úgy mint egy ember. A "gyengeséget" kitartással kompenzálja, és azzal, hogy felügyelet nélkül teszi a dolgát. Neki nem fáj, hogy nem 60 hanem 300 perc alatt csinálja meg ugyanazt amit én. Nekem meg 60 perccel kevesebb munka hetente. Fogyasztása meg töredéke a sima porszívónak.

    Nők "felszabadítását" is a mosógéphez kötik. A robot porszívó nem ekkora lépés, de nagyon nagy segítség egy családnak. Aki egyedül él, és semmi sem érdekli annak nyilván teljesen jó relaxáció szombat reggel porszívózni. A többieknek van jobb dolga is.

  • strogov

    senior tag

    válasz zobold #62 üzenetére

    "Érdemes elgondolkozni azon, hogy hová vezet ez"

    Oda, hogy a robotmunkát robot végzi? A gyermeknél előfordul, hogy olyan tevékenységet hanyagol el ami segítené az idegrendszerének, finommotoros mozgásnak a fejlődését. A porszívózás jellemzően felnőtt tevékenység, abból is a legegyszerűbbek egyike. Nem fejleszt semmit.
    Finommotoros szempontból a hagyományos tevékenységek közül talán a varrás fejlesztene legtöbbet. Lányomnak vettünk is varrógépet. Horgolni, csomózni kézzel varrni tud. Ezek hasznos tevékenységek hobbiból is (ha szereti valaki). A porszívózás, felmosás nem az.

Új hozzászólás Aktív témák