Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • garga01

    senior tag

    Sziasztok! Részben kapcsolódik a kérdésem a topikhoz. Hol tudnék venni NC(normally closed) reed relét? Olyanra lenne szükségem, ami "tokban" van, mert egy udvari kapura szeretném szerelni. A cél az lenne vele, hogy a kapu csukott állapotban lenne a reed-el szemben a mágnes, így ilyenkor szakadás lenne az áramkörben. A kapu nyitásával zárna a reed, és egy relét kapcsolna, amivel egy vezeték nélküli csengő nyomógombját zárná. Így lenne egy belépésjelző. Azért szeretnék NC reed-et mert így alapból nem terhelné az elemet, amiről a relé menne, csak a kapu nyitásakor. Vsgy ha van jobb ötletetek, szívesen veszem. (A relén keresztüli vez.nélk. csengő gomb mindenképpen kell, mert egy nagy házról van szó, 2 db vez.nelk.csengő vevőegység van kiépítve, amihez már van egy nyomógomb. A kapunyitó jelző második nyomógombhoz másik hangot lehet beállítani.)

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

  • garga01

    senior tag

    válasz lappy #800 üzenetére

    2 darab Honeywell DC311E készlet van, 2 vevő és 2 nyomógombbal. Ebből az egyik gomb van jelenleg is csengőként használva. Nagyon össze van építve a nyomógomb, annyira tudtam szétszedni, hogy a gomb részét kipattintottam, ehhez lehet 2 vezetéket forrasztani. (A másik nyomógomb, ami csengőként megy, az már át van így alakítva, hogy a vezetékes kapcsoló megmaradjon, arra van kötve így.)
    Szóval a kapcsoló kivezetése az megvan. Kerestem Googleben, reed csövet árulnak sok helyen, de kiöntött/tokozottat nem találtam.
    Még az az opció van, hogy egy kiálló részre felszerelek NO reed-et, és ahogy nyílik ki a kapu felette fordul a mágnes és az indítja be. Csak ilyen volt korábban egy hagyományos "iskolai" csengővel, és gyorsan megadta magát a reed. Habár azt úgy kaptam, liftből volt bontva :D. Egy riasztóhoz való ajtó/ablaknyitás relével lehet jobban járnék, van ezekből ajánlott márka/típus, hol érdemes venni?

    [ Szerkesztve ]

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

  • garga01

    senior tag

    válasz fjudors #802 üzenetére

    Köszi, tényleg találtam így. Be is rendeltem egy riasztós webshopról, NC és NO-t is, 2 megoldást fogok a kapura szerelni, megírom majd melyik válik be.

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Új hozzászólás Aktív témák