Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net91

    senior tag

    válasz Tüzi #473 üzenetére

    1) Igen
    2) Éves adózáskor
    3) Általános szabály, ahol adórezidens vagy ott kell adózni. (Hiába költözöl külföldre a Revo megküldi az adatokat a NAV-nak)

    (szerk: adórezidens: A lakóhelyed határozza meg. Ha Magyarosszágon töltöttél több mint fél évet, akkor magyar adórezidens vagy.)

    [ Szerkesztve ]

    Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

  • repvez

    addikt

    válasz Tüzi #473 üzenetére

    ez engem is érdekelne, hogy a gyakorlatban , hogy mukodik mi a teendöm az adobevallással, mert a NAV elvileg most megcsinálja nekem az adobevallásom.
    ÉS egy cikk volt most arrol is, hogy a NAV látja a revolutos számla pénzmozgását is.
    Tehát a revolut nekem vagy egyenesen a NAV nak küld a bevalláshoz adatokat és a bevallásnál már automatikusan szerepelnek az összegek?

    A másik kérdés, hogy hogyan számolodik az ado, ha egy részvény osztalékot fizet és visszaforgatom , akkor is kell rola adózni amig nem veszem ki ?
    Éves szinten nézik az egyenleget? mert ha jol tudom ha negativban van az ember akkor nem kell megfizetni csak ha pluszba van.

    illetve mekkora összeget kell megfizetni, mert mondjuk ha csak 1-2 dolár a bevétel osztalékbol annak eléggé elenyésző lenne az adoja.

Új hozzászólás Aktív témák