Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    üdv!
    Tudnátok egy kis áttekintést irni, hogy hogyan megy a valóságban a számla kezelése és hol érdemes a tözsde papirokkal kerskedni ahol a legkisebb a plusz költség a vétel eladás és a kivételhez?Mely az ajánlott helyek a számlanyitáshoz?
    Ha egyénileg nyitott számlát akkor arról hogyan és mikor kell bevallanom az adót ? melyek az adóköteles tételek hgyan kell kiszámolni vagy az a cég akinél nyitom a számlát az autómatikusan kiküldi az adott idöszakra vonatkozó összegeket?

    mi történik ha negativba megy a számla vagy csak 1-2 tétel a protfolióbol, megszüntethetem akkor is vagy akkor visszakell fiizetni a különbözetet 0-ra-,

    magáról a tözsdézésről olvastam pár helyen már, és csináltam is egy próba portfoliot offline a kiszemelt papirokbol , eddig a fél év alatt egész jó hozamot hozott volna ha élesbe tudtam volna használni, de mindenről lehet olvasgatni ,de gyakorlati tapasztalatokról és a számla kezelésről alig találtam valamit és az adózásról

    mindenhol már csak arról van szó, hogy a részvény árfolyamokat hogyan kell figyelnii és mire érdemes vigyázni.

  • repvez

    addikt

    válasz aAron_ #305 üzenetére

    a saját szintemhez elérhező és elegendő profitra gondoltam ami legyen nagyobb a mindenkori banki kamatoknál és az inflációnál. de egyenlöre jó lenne tisztázni,hogy hol és hogyan lehetvnyitni sszáámlát és megkezdeni a kereskedést

    illetve még annyi kérdés,hogy van valami megkötés a részbények vásárlási idejére? ugy értem,hogy én határozom meg bármikor,hogy mikor vvehetem és adhatom el a részvényt vagy vannak fix idők is tehát egy részvényt amit hosszu távra tervezek azzal is bármikor tudok játszani,hogy egyik nap kiveszeem máenap meg ujraveszek belöle attől függöen milyen az arfolyam?

  • repvez

    addikt

    udv, valaki vett már revoluton ETF-et? hogy lehet ?mert én nem találom az S&P500at a listában.
    Illetve adobevalláskor automatikusan kuldenek majd minden szukséges papirt ?

  • repvez

    addikt

    tud valaki ingyenesen letöltheto excel táblázat sablont amibe be lehet irkálni a részvények adatait és kiszámolja az adatokat és grafikonon megjeleniti oket?
    ugy mint , hogy a részvény ára darabszáma összérték osztalék ha van , mekkora volt vagy a várhato emelés stb.
    Illetve egy amolyan elörevetitést, hogy 5-10 év mulva mennyi lenne az adott értéken az összeg.

    illetve van aki tud informáciot addni arrol, hogy a revolutnál , hmikor kell adot fizetni és hogy mukodik ök küldik az adatokat és azt nekem kell a bevallásnál kitolteni?
    Mert nekem a Nav csinálja és nem tudom, hogy mekkora összegtöl vagy hogyan kell fizetni ilyen tözsdei dolgok után az adot például ha az osztalékbol kifizuetés érkezik.
    Illetve akkor nem kell e ha vissza van forgatva az összeg és év végén nincs szabad összeg a számlán ?

  • repvez

    addikt

    válasz Tüzi #473 üzenetére

    ez engem is érdekelne, hogy a gyakorlatban , hogy mukodik mi a teendöm az adobevallással, mert a NAV elvileg most megcsinálja nekem az adobevallásom.
    ÉS egy cikk volt most arrol is, hogy a NAV látja a revolutos számla pénzmozgását is.
    Tehát a revolut nekem vagy egyenesen a NAV nak küld a bevalláshoz adatokat és a bevallásnál már automatikusan szerepelnek az összegek?

    A másik kérdés, hogy hogyan számolodik az ado, ha egy részvény osztalékot fizet és visszaforgatom , akkor is kell rola adózni amig nem veszem ki ?
    Éves szinten nézik az egyenleget? mert ha jol tudom ha negativban van az ember akkor nem kell megfizetni csak ha pluszba van.

    illetve mekkora összeget kell megfizetni, mert mondjuk ha csak 1-2 dolár a bevétel osztalékbol annak eléggé elenyésző lenne az adoja.

Új hozzászólás Aktív témák