Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jaffa 2843

    Ármester

    Sziasztok!

    Lenne egy érdekes esetem, amiben szeretném a hozzáértők segítségét kérni.
    Adott egy Athlon X2 6000+ processzor, ami ugy lett beüzemelve a kedves tulaj által, hogy az egyik lábát hasra vágta, tehát a láb kifeküdt, és sikerült így beüzemelni. Először, mivel új alaplapba lett beletéve(Gigabyte GA-M61PME-S2P), gondolta, hogy az nem stimmel, ezért odaadta a régit is, amivel ezidáig ment a gép, csak bios frissités kell neki (Asus M2N), hogy támogassa az új procit, ezért Ő egyszerűbbenk látta egy használt lap beszerzését.(itt már ráncoltam a homlokom) A lábacskát visszaegyenesítettem, ezzel azt hittem, hogy meg is oldottam a rejtélyt, de sajnos nem így van.
    A hibajelenség rettentően egyszerű, random fagyások. Vannak konkrét pontok is ahol kifagy a gép, mint pl Win7 telepítés megkezdése előtt, amikor betölti a telepítőt (alul fehét csík végigmegy és annyi..), ezt természetesen több lemezzel, több windows verzióval is csinálja. Memtest szerint a ramok rendben, nem futtattam tul sokáig (kb fél óra), de mivel a fagyások rendszerint néhány tíz másodperc alatt következnek be, ezt kizárhatom.

    Esetleg ettől a kis kibicsaklott lábbal való járatástól mehetett tönkre a cucc? Reggel majd csinálok egy bios update-et a régi lappal, de nem fűzök hozzá túl nagy reményeket..

    #### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

Új hozzászólás Aktív témák