Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tapppeeer

    tag

    Sziasztok!

    Egy számomra nagyon érdekes dologgal találkoztam... néhány játék (Medal of Honor, Need4Speed Hot Pursuit, Tom Clancy's Splinter Cell Conviction) játszhatatlan volt 1680*1050-ben, kicsit fura volt... először a GTX460-as Nvidia High Definition Audio driverre gyanakodtam, hogy összeakadt a hangkártya driverével.
    Most viszont rájöttem a probléma okára. Phenom II X4 955-öm van, felraktam 3,6GHz-re, mondván ez nekem tökéletesen elég. Prime simán ment, a hőmérséklet Everest szerint 48°C-ra ment fel Prime alatt. Mint most kiderült ezért szaggattak, vagy inkább meg sem mozdultak a játékok, mert tuningolva volt a proci... találkozott valaki hasonlóval? Eddig azt hittem, hogy kifagynak a játékok, vagy újraindul a gép, de azt, hogy játszhatatlanul szaggatnak a tuning hatására, álmomban sem gondoltam volna.
    Van erre valami gyógyír, vagy esetleg van valami köze az akadáshoz, hogy az alap 1,4V (amit kicsit sokallok alapnak) helyett a 3,6GHz-re tuningolt procit csak 1,35V-on hajtom?
    Azt hittem, hogyha nem bírja a proci a tuningot, akkor kifagy a rendszer, nem pedig elkezd szaggatni?! Vagy esetleg nagyon megnő a hőmérséklet a tuning hatására, csak az Everest rosszul jelzi ki? (Bár ez utóbbit nem hinném, mert a BIOS is nagyon kevés hőmérsékletet ír ki újraindításkor...)

    Köszi előre is a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák