Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sztyepadzso

    őstag

    Sziasztok,

    A következő észrevétellel fordulok hozzátok:

    Adott egy egy hete összerakott szett:

    MSI X570 GAMING EDGE WI-FI
    AMD Ryzen 5 3600x +Stock Wraith hűtő
    Gigabyte Radeon R9 270X (Ez még a régi konfigból lett átemelve, míg meg nem jön az utód)
    ADATA Gammix S11 Pro, a 2., PCI 3.0-ás portban (Win 10 Pro 64 bit , meg kb még 5 program)
    G.Skill DIMM 16GB DDR4-3200 kit(F4-3200C16D-16GVKB, Ripjaws V)
    BeQuiet Pure base 600 Window
    BeQuiet Power Zone 750W
    Telepítés után minden drivert frissítettem, ahogy a BIOS-t is.
    Semmi OC, minden alapon. Energigazdálkodási séma a W10-ben: Ryzen balanced(vagy mi a bánat, nem ugrik be a pontos neve)


    Egyelőre a gyári hűtő van felapplikálva, míg a MSI-től jövő Cooler Master Masterliquid ML240L meg nem érkezik. Lehet, hogy ez a ludas, de azt vettem észre, hogy az alaplap CPU FAN1-re(azt hiszem ez a neve, akárhogy is hívják, a leírás szerint oda kell dugni) kötött CPU-ventillátor meglehetősen "ugrálós": Jól hallhatóan tologatja fel-le a fordulatszámot, de mintha nem nagyon lenne "érzéke" hozzá, nagyokat ugrik, amiket szerintem a proci terhelés-változása és/vagy hőmérséklet-ugrálása nem indokol, legalábbis nem ilyen ugrásokat. (stock hűtővel használtam eddig egy Phenom II X4 960T-t, az soha nem csinált ilyet, akkor sem, amikor stock(!) hűtővel unlockoltam mind a hat magot és úgy játszottam vele)
    Átpasztáztam, kapott MX-4-et, talán kicsit javult a dolog (legalábbis a hűmérséklet talán moderálódott), de igazából egy ide is beszúrható, terhelést-fordulatszámot-hőmérsékletet mutató programmal nem rendelkezem(ha van titkos tipp, szívesen fogadom, és akkor bővítem a leírást), csak a Remote System Monitorral, mobilra.

    Kettő telepített játékkal tudom a dolgot tesztelni: WoT és Minecraft(java).
    -Előbbi nagyszerűen szétosztja a terhelést a magok között, 15%-on fut a proci átlagosan, minden szálat megdolgoztatva , GPU 100%-on, ami miatt nem igazán hallom a CPU ventillátorát.
    -A Minecraft ráül a CPU 6. magjára és melengeti magát kb 80-90%-on. Miután ez az optimálatlan kódhalmaz kb használja a GPU-t, ezért tisztán hallható a ventillátor "duruzsolása"(Van Win10-es verzióm is, de oda nem sikerült konvertálni a dolgokat tisztességesen).

    Szerintetek ez normális?Ez valami Ryzen 3××× sajátosság? Vagy az MSI dolga?

    Köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák