Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • weberzolee

    aktív tag

    válasz Obyboy #4 üzenetére

    Kína már nem másol, Kína újat alkot.

    Eléggé valószínű, hogy a többi nem kínai nagy gyártó is ugyanúgy dolgozik a lehetőségen. Csak Kína imád ELSŐ -zni. Nem vagyok fotós, de tudom hogy a képalkotáshoz fény kell, amit az optika gyűjt össze a szenzornak. Az OLED panel soha nem lesz optika, azért mert átmegy rajta a fény egy része. Nem nehéz kitalálni, hogy a képek minősége milyen lesz, és azzal a minőséggel csak Kína mer promózni. Szerintem jó ideig a Samsung se fog elsőzni a Galaxy Fold -os bakija után. Egy technológia ne azért kerüljön piacra mert első akar lenni egy gyártó, hanem mert készen áll a felhasználásra, funkciójában jobb mint az előző (de minimum nem visszalépés). Na a kijelző mögötti ujjnyomolvasó is pont ilyen,. Igaz hogy funkciójában visszalépés (lassabb, pontatlanabb), de legalább lehetett vele elsőzni. A többi gyártó meg kényszerből használja, mert a felhasználónak is a hűha faktor számít, nem a teljesítmény. Kompromisszumos, de legalább hűha...

  • weberzolee

    aktív tag

    válasz DraXoN #37 üzenetére

    igazából a 2. felvetésedre céloztam, csak nem fejtettem ki ennyire részletesen :). A szenzor előtt nyilván van optika ahogy azt a lenti képis mutatja.

    Fentiek szerint az így készült kép tisztább és élesebb mint egy lyukkamera (optika nélküli kamera) esetén. Van a világon még olyan kamera ami nem tartalmaz optikát? Mert ha a szelfikamerák ilyenek (kétlem) akkor OK, egyébként meg BullShit...Ennyi erővel mondhatnák, hogy szebb lesz mintha egy 5éves rajzolná...

Új hozzászólás Aktív témák