Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz feel2006 #377 üzenetére

    Ha nem AC-s a wifi de 5GHz-es, már ott is sokat jelentket az, hogy nincs zavar a szomszédoktól, plusz 40MHz mód azon kb alap, míg 2.4-en 20MHz mód a tipikus (és pont a szomszédok zavarása miatt értelmetlen is máshogy használni). Szóval a lényeg, hogy 70 megabit körül rendesebb AC nélküli wifin is el tud menni.

    Aidával néztem, hogy 433-as módban kapcsolódik az AC-s huawei b525 routeremre, amit AP-nek használok. A gyakorlatban 80 megabit körül mértem vele, nem tudom visszafogja-e valami vagy csak nem tudom úgy mérni, hogy kihajtsa a gyakorlati maxot. A kodi fórumban mintha 200 körüli valós sebességeket is mértek volna.

    usb3-asból ugreen hub+lan megoldásokat írtak, az is valami asix chipsetes. De az 1007 rendszer verzió óta sokkal többféle lan adaptert is kezel. Szóval lehet valami más usb2-es megoldás is jó lehet.

    AC wifiből ez tűnik a legolcsóbb olyannak, ami gyors is (a lan nem 100-as, hanem gigabites). Csak kevésbé ismert és ezért a wifi topicban nem igazán ajánlják. Múltkor esély lett volna szintén noname totolink fajtából 28 dolcsiért venni ugyanilyen realtek chipseteset. Ezekre nem megy fel openwrt/lede, mert még nem támogatja őket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák