Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arpii

    aktív tag

    válasz Zicokuka #21 üzenetére

    Nagyon jól látjátok. Ezért nem vagyok hajlandó kompletten platformot váltani. Kb. 2012 óta 1155-ön vagyok. i5 3570 volt és egy eBay UK-s i7 3770 lett az utódja, mert felidegesített a BF1, akadt. Most az RX470-el karöltve és a 16gb 1333-al nem mondom, hogy nincs az az isten, de nagyon nagy katasztrófa közepette esik csak be 60 fps alá, úgy hogy csutkára van húzva minden 1080p-ben.

    Ez a gen3-as lapka annyira elhúzott az elődeihez képest érzésem szerint, hogy azóta viszont csak tyúklépésekben megy a normál desktop vonal. 100 ezret nem adok egy újabb, de kb. +3 fps-t hozó új generációsért, 250 ezret meg végképp nem fogok adni egy high end desktop vagy szerver processzorért. A teszt adatok alapján még ez a gen3-as i7 is kihajtaná a GTX 1080-at is, szóval, ha a NAVI jól sikerül, akkor további évek szolgálata elé néz a 1155-ös alap, immár a legújabb AMD graphics-al :)

    Szóval én még mindig bátran ajánlom ezt a platformot, aki Core2 és leszármazottai környékén nem akar megállni, de egy még mindig ütőképes konfigot akar magának tudni.

    Ez egy kicsit OFF-os, de sokan esküdnek rá, van még egy lehetőség.
    Ócó kínai Engineer Sample eBay-es Xeon proci, ami full zsákbamacska, de a "kiválasztottak" persze szorzózár-mentes agyig gyárilag overclock-olt, bővített cache-s stb. (mendemondák) darabot kapnak fillérekért. Ez akár jól is elsülhet, a hátránya, hogy 70 ezer egy haszált lap hozzájuk itt az aprón.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák