Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Иван

    őstag

    válasz Kansas #305 üzenetére

    Csak arra hívom fel a figyelmet hogy a steam survey tipikus példája annak hogy összekeverjük az okot és az okozatot. A többség azért nem váltott GTX1060-ról mert NINCS MIÉRT. A GTX1060 bőven elég a mai napig egy kazuár gamernek. Megjegyzem egy 4 éves, középkategóriás kártyáról beszélünk.

    Amúgy nem tudom milyen évenkénti generációkról beszélsz, egy GTX1060-1070-1080 még a mai napig teljesen használhatógépet ad játékokra, és azok mint írtam - 4 éves kártyák. Igen, nem lehet 4k-t meg raytracinget nyomni velük, de az még a konzolokra is most jön be. Egy techdemo volt, most lesz megfizethető. Ezekért az új technológiákért mindig is kellett prémiumot fizetni. De az átlagnak nem is kell egy túlárazott RTX20 széria (ami szintén lassan 2 éves). Amit én látok az pont a generációk lassulása videokártyák piacán. Én emlékszem a 2000-es évekre ahol egy új generáció megjelenésével lehetett kidobni az előző, 15 hónapos kártyákat. Ahhoz képest most csiga generációk vannak.

    Amúgy nem, nem az early adopterek fizetik meg a konzolt, hanem minden konzolos. Online előfizetés éveken át, túlárazott hivatalos tartozékok, játékok liszenszelési díjai mind-mind rejtett költségek bárkinek aki konzolozik. Én ebben nagyon jártas vagyok, hiszen a Nintendo maxra járatja a bizniszt (ehhez nyilván hozzájárul hogy nincs versenytársuk).

    Használt játékok: tök jó, de ez kb ugyanaz mint várni PC-n 1-2 évet és megvenni az adott gamet a steam 10 euro binből. Plusz már ebben a generációban is baromira digitálisan megy a biznisz nagy része (meg se lepődnék ha a következő generációban már nem is lenne optikai meghajtó). Tolják az embereket a digital only felé. És onnantól kezdve az árazás tekintetében a nagyvállalatok kezében leszel. Se warez, se több storefront ami versenyzik, se moddolás.

    Amúgy még egyszer: nem a konzolok ellen beszélek, csak azt mondom hogy so érc a PC-k ellen felszínes érv. Ha azt nézzük hogy mennyi ár/értékben a kettő platform aránya, én nem látok akkora különbséget mint egyesek.

    Azt aláírom hogy az átlagembernek sokat számít a kényelem, az hogy nem ért hozá (nem is érdekli), hosszú meló után csak a kanapén akar egy kicsit játszogatni. És a konzolok ebben tényleg verhetetlenek. (Mindig azt mondom hogyha valakinek nem okoz örömet a PC-k berhelése akkora fölösleges PC-n játszania.)

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Új hozzászólás Aktív témák