Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Zozo0525 #133 üzenetére

    Igen, azt elfelejtettem írni, hogy a telefon energiamenedzsmentjére nálam is elég érzékeny volt, úgyhogy érdemes megadni, hogy ha használod a Health Mate-et, akkor addig ne rakja magát energiatakarékos módba x idő után. (Meg persze mindenféle engedélyt megadni az alkalmazásnak.)

    Amúgy, ha jól össze vannak kötve (telefonon gps aktív, mobilnet aktív, bluetooth aktív, és Health Mate-be be vagy lépve), akkor ha az óráról indítod, ugyanúgy el kell hogy induljon a Health Mate-ben is az edzés (ilyenkor látsz pár nyomon követhető adatot: pl. aktuálisan megtett távolság, aktuális pulzus).

    Ha a Health Mate-ben lövöd ki az edzést (nyomva kell tartani X ideig a "gombot" a képernyőn), akkor az órád egyébként rezeg (ha jól emlékszem), és megjelenik ott is valami felirat az edzés végéről, majd az edzés időtartamáról.

    Rá fogsz jönni majd idővel. Mindenesetre azért nem ez a rendszer a legegyszerűbb és legkényelmesebb, az biztos. (Többek között ezért is írtam még a legelején, hogy sportolásra/sportórának én nem tudnám jó szívvel ajánlani: nem az a fő profilja az órának.)

    Én egyébként anno azért választottam a Scanwatch-ot, mert megfogott a klasszikus kinézet, az igényes anyagfelhasználás és összerakás, valamint a hosszú üzemidő, párosítva a korlátozott, de azért a hagyományos órákhoz képest ugye jóval kiterjedtebb tudással. Tulajdonképpen ez volt az átlépésem az okosórák irányába a teljesen klasszikus vonalról. Azután a fizikai aktivitáskövetés (gyakorlatilag a szimpla lépésszámlálás és kilométerszámlálás) annyira "felspannolt" (lehetőleg mindig legyen meg legalább a napi 10 ezer, majd később a napi 15 ezer lépés), hogy egyszerűen meghozta a kedvemet újra a kicsit - a tempósabb gyalogolgatásoknál - sportosabb élethez. (Huszonévesen még futottam hobbiszinten, majd évekig hegyibringáztam, de az utóbbi bő 7-8 évben teljesen leállt a sportvonal... És ugyan csak "lazább szinten", de megjött a kedvem, hogy újra legyen futócipő, futócucc, és néha elmenjek kicsit "lötyögni". (Előbb kocogás, majd ha visszaszoktam a mozgásformára/terheléstípusra, akkor könnyedebb futások, néha pedig - ha érzem magamban a kedvet és erőt, akkor - kicsit jobban meghajtós futások is... de semmi szanaszét hajtás: így 40 fölött igazából már csak egészségmegőrző jelleggel.) Ehhez viszont a telefon/óra kombót soknak, és ebben a formában körülményesnek érzem/éreztem. Úgyhogy nálam elment a Scanwatch nyugdíjba, és beszerváltam egy dedikált sportórát. (Sokáig nézelődtem, főleg Garminok között, de végül miután mindent mérlegeltem magamban (mi az ami mindeképpen fontos, mi jó, ha van, és mi az ami felesleges tudás/luxus) egy Coros Apex Pro lett a választásom (a teljesen fekete változat: elég barón néz ki, civil órának is elmegy mindennapi használatra). Polar hook and loop nylon szíjjal használom: így egyébként csak 47 gramm, ami a méretéhez és anyaghasználatához képest brutál könnyű, és mesésen kényelmesen és stabilan fekszik fel a csuklóra.

    Eddig nagyon bejön az óra. Egy hülyesége van: ha 10 percenkénti mérésre van beállítva a napi pulzus, akkor valami nagyon durva szoftveres lekorlátozás miatt alig hajlandó 100 fölé mérni (gyalogolok haza a munkából 40 percet, mondjuk 7-8 km/h közötti átlagtempóban, és rendre 95-99-es pulzus megy mellé? Ezért ennyire nem vagyok kemény :DDD ), máskor meg a 60-70 közötti számítógép előtt ücsörgős pulzusomra mér mondjuk 80-90 közöttit. Ellenben ha átállítom folyamatos, másodperc alapú követésre (ez sajna lefelezi a működési időt, bár még így is bő két hetet elvan egy töltéssel), akkor már egészen korrekt és pontos. Mindezt ugyanazzal a szenzorral. Ki a fene érti ezt?

    Endure. In enduring, grow strong.

Új hozzászólás Aktív témák