Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz daniel909 #907 üzenetére

    Az elmélet érdekes, de nem igaz.:) Mondjuk ekkora amatőrséget azért kezdő programozók követnek el, minthogy egy telepítő csomagot csak úgy "elfelejtenének" letörölni install után. Az MS tud komoly bugokat a rendszereiben hagyni, de ez azért más kategória. :)

    Egyébként két napja én konkrétan kipróbáltam. Igaz, nem a fentieket - más okból kellett hardresetelnem -, de a lényeg szempontjából ez mindegy. Nálam minden telepített app egyúttal le is van töltve, és SD kártyán is tárolom, egyszerűen azért, hogy ne felejtsem el, hogy a letöltött/kipróbált ezer féle ugyanolyan app közül melyiket is használom végül. Szóval, nálam jelenleg 39 alkalmazás van telepítve, és resetkor három kivételével mindegyik SD kártyáról telepedett (az a három közben frissült a store-ban ezért onnan telepítette a frissebbet). Nos, egy gramm hellyel nem lett több, mint előtte... A linkelt fórumban a srácnak minden bizonnyal azért lett kevesebb a helye reset után, mert még nem kezdtek el az appok "szemetelni".

    Néhány olyan dolog ami tényleg használja, és fogyasztja az egyéb mappát, és lehet trükközni a csökkentéssel:

    1. Letöltött térképek. Talán a legnagyobb helyet ez foglalja. Akinek van 3G-s netje, és nem navigál éjjel-nappal (hangos navi nélkül úgyse sok értelme van) az inkább ne töltsön le térképet.
    2. SkyDrive-ra feltöltött képek. A telefon minden SkyDrive-ra feltöltött képről eltárol egy helyi másolatot, sőt, ha a képet megosztod, kommentet írsz róla akárhova (facebook, picasa, stb.), akkor arról is. A hely felszabadítható, ha bármilyen más formában bejelentkezel a SkyDrive-ra, és ezeket a képeket elmozgatod egy másik mappába, majd szinkronizálod a telefont. A hely azonnal felszabadul.
    3. A képek eltárolása fordítva is igaz, azaz a SkyDrive-ban képként definiált mappák megjelennek a telefonon is, és ha belemész, akkor egyrészt minden képről készül egy helyi thumbnail, másrészt amit megnyitsz, arról keletkezik egy teljes lokális másolat is. Ezeket sajna nem lehet olyan egyszerűen eltávolítani, egy ideig a cache-ben maradnak, de pár nap után úgy néz ki automatikusan törlődnek. (Ha offline módban nem látod a képek thumbnailjeit, akkor lehet tudni, hogy törlődtek).
    4. A képekről akkor is készül thumbnail, ha az SD kártyán vannak. Több ezer kép, több ezer thumbnail, jó sok hely az egyéb mappában...
    4. Letöltött email-ek. Aki sokat levelezik, és nem törli a leveleit, annak az - esetleg több ezer - pár kb-os levelek összessége is megehet akár száz megás hely mennyiséget is. A "megoldás", hogy nem kell helyben tárolni sok levelet, csak az utolsó pár napit, és törölni a régieket. (Exchange módban lehet keresni a szerveren is a levelekben, így nincs értelme helyben tárolni mindent.)
    5. Internet explorer. A szokásos cache. Aki intenzíven böngészik, az rendszeresen törölje a cache-t. Ha engedélyezve van a "weboldalak fájlokat menthetnek a telefonra" beállítás, akkor a letöltött fájlokat is érdemes megnézni és törölni rendszeresen.
    6. Végül, aki emailben szokott dokumentum mellékleteket kapni (excel, pdf, doc, stb.), és megnyitja azt arról mind készül helyi másolat. Az office hub alatt ezek az emal forrás alatt láthatóak - és törölhetőek. (Ha kell, akkor is lehet előbb SD kártyára menteni és utána törölni.)

    Számolgatva a foglalt helyet, ezek még mindig csak a lefoglalt hely egy részét indokolják, így az MS-nek nem ártana valami általános cache managert kiadni majd a legközelebbi frissítéssel, de addig több, mint a semmi.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz dejaris #1044 üzenetére

    Ez igaz, csak így elég 1 fényképnyi hely. A thumbnail nem foglal sok helyet, csak pár kb. Már persze, ha nem sok ezer képet tárol valaki a telefonján. :)

    (Egyébként 1-2MB szabad hellyel használni a telefont elég értelmetlen. Ha ennyire kellenek az appok, akkor inkább cserélje le egy 8GB-osra, vagy pedig áldozzon be pár appot, és hagyjon legalább 50-60mb helyet, mert különben folyton ilyen problémákba fog ütközni.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz kiiso #1056 üzenetére

    Mert egyszerűbb. :) Tudomásom szerint ez is exchange protokollt használ - hisz nemrégiben éppen azon ment a hiszti, hogy a google megszünteti az exchange támogatást. Szóval akár így akár úgy állítod be, technikailag ugyanaz, csak gmail-ként egyszerűbb, mert a beállításokat előre tudja.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    Srácok, jól látom, hogy eltűnt a T webshop kínálatából a 8S? Az unokaöcsém a napokban akarna venni, de ma délelőtt nem találtuk a webshopban...

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    Az imént érkezett valami rendszer frissítés a telefonomra. Valami 400 megás csomag, ennyi helyet kért magának a telepítéshez. (Le kellett szednem a letöltött mo térképet, hogy legyen neki elág hely. :)) Most telepedik....

    Tudja valaki, hogy ez mi? A nemtudomhogyishíjják update-et ami kb. 1 hónapja érkezett, azt már akkor feltettem, szóval ez valami új...

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    Köszi! A kilépéskori rövib megakadáson kívül az említettekkel nem volt gondom, az akadás meg ritka volt és nem különösebben zavart, úgyhogy akkor nekem ez nem oszt nem szoroz. De legalább 150mb-al több lett a tárhelyem. :D (Valószínűleg ürítette a cache-t.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    (Szerintem ez nem warez. Szakmabeli vagyok, hasonló ügyekben van jogi tapasztalatom is, ez alapján mondom. Úgyhogy fogjuk fel egyszerűen fórumszabálynak, aztán kész. :) )

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    Megjött a frissítés a telóra. Be van nálam állítva az auto frissítés, és úgy egy órája egyszer csak azt vettem észre, hogy a teló elkezdte frissíteni magát. Első blikkre semmit nem veszek észre, minden ugyanolyan mint eddig. A hely felszabadítása HTC appban lett egy átmeneti tár törlés opció, ez esetleg később hasznos lehet. Most még nem tudom megállapítani, mert egyelőre az eddigi 300MB szabad helyemből a frissítés utánra 700MB szabad hely lett. :Y (Valószínűleg a frissítés üríthette a cache-t.)

    Data sense sajnos nincs. :( (T-s a teló).

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    Nos, lehet, hogy nem sok mindent ér ez a legújabb frissítés, de nekem már önmagában az akksi kímélés miatt is megérte. Eddig nem bírt ki 2 napot sem, akkor sem, ha csak főleg telefonálásra használtam aznap. Ha egyik reggel lehúztam, akkor másnap reggelre 20% körül járt, így minden este töltenem kellett.

    Most ugyanolyan használat mellett (nem tettem fel, nem szedtem le, nem állítottám semmilyen appot) szerda este 10-kor töltöttem fel, és most 55%-on van. Nagyon durva a javulás... Ennyit szvsz nem is javulhatott, gondolom arról lehet szó, hogy korábban valamelyik appom szívhatta le a háttérben az akksit, amit az új verzió nem enged. Nézegettem, hogy van-e esetleg emiatt nem frissülő tile-om vagy appom, de nem vettem észre ilyent. Mondjuk én facebook-ot és csetprogikat nem használok (kivéve skype), szóval azokkal nem tudom mi van. De ami nálam telepítve van (htc app, series fan, levelezés, lottó, mindig tv, skype, skydrive, stb.) azok nem szűntek meg működni.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz peterk #1496 üzenetére

    Na, a múlt hét szerda este feltöltött telefonom ma este 7-re merült le 5%-ra. Hat nap, nem semmi azok után, hogy update előtt kettőt se bírt.

    (Persze nem használtam a telót sokat, így bírta hat napig. Intenzívebb használattal nyilván nem ment volna eddig. De a lényeg, hogy készenlétben szinte nem is merül.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    Nincs. A térképpel nem tudom mi van, a hangos navigáció - drive+ - letölthető, ill. letölthető lesz majd, pénzért.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    Az amerika vásárló minden platformon különleges. Az apple szolgáltatásai is csak részben, vagy jelentős késéssel jelennek meg még Európában is, nemhogy nálunk. A google-nél is ez a helyzet, és az MS-nél is.

    Az meg, hogy melyik platformra mi az olcsó és mi a drága, relatív. Az apple esetén már a készülék ára annyival drágább, amennyiért felvásárolhatod a fél appstore-t. :) A droidon olcsóság van, de az meg cserébe eláraszt reklámokkal. Ha nem akarsz reklámokat, ott is fizetni kell a legtöbb appért.

    Ez van. Kár idegeskedni miatta. Szerencsére mindhárom platform másban erős és másban gyenge, így van legalább némi alternatíva, ha az ember tudja a prioritásait. Ha mindhárom ugyanabban lenne erős és ugyanabban gyenge, akkor lennénk igazán meglőve...

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz nbware #1514 üzenetére

    Már ne haragudj, ha csak évente 1x-2x kell a navi, akkor neked nem kell navi. Arra a sima google maps is megteszi, utat tervezni az is tud. Vagy egy ingyenes, kevesebbet tudó cucc. Ha évi 1-2 használatra sem vagy hajlandó ennyi kompromisszumot megkötni, és ennyi miatt crackelt verziót használsz, akkor ne csodálkozz, ha tolvajnak bélyegeznek. Mert joggal teszik.

    Megjegyzem, valóban vannak túlárazott, drága szoftverek, de azoknál az a megoldás, hogy nem használod őket. A navi szoftverek árai egyébként szerintem nem túlárazottak. Egy minőségi world wide hangos navigációért 8-9 ezer forint szvsz nagyon baráti. Ennél kétszer többe kerül egy prémium xbox/ps3 cím, amit ki lehet tolni két óra alatt...

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz nbware #1521 üzenetére

    Akkor miért nem ezt teszed, miért töltesz le crackelt verziót?

    u.i.: A gépemmel melléfogtál. Informatikus vagyok, a gépemen minden szoftver legális. Köztük van olyan, aminek az évi előfizetése többe kerül valószínűleg, mint amibe a komplett géped, plusz a telefonod, plusz minden szoftver amit életedben eddig megvettél. Szóval hidd el, tudom, hogy a szoftverek ára húsba tud vágni. Ha szüksége van rá, nem tud nélküle dolgozni/meglenni, és nincs rá pénze, még azt is megértem, ha valaki kényszerűségből tört verziót használ. De ha úgy használ valaki crackelt szoftvert, hogy nincs is rá szüksége, illetve meg tudná oldani máshogy, azt nem tartom tisztességes magatartásnak.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz ng0ofy #1529 üzenetére

    Megkérsz, hogy máshol folytassuk, és utána gyakorlatilag belém kötsz? Remek. :D :D
    A gépemen levő szoftverről csak azért írtam, mert azt a vádat kaptam, hogy papolok, miközben az office-om nekem sem tiszta. Válaszoltam, hogy nem papolok, ennyi. A telefonra pedig nekem is, neki is és neked is a saját zsebünkre megy a móka, szóval nincs köztünk különbség. Itt hagyjuk is abba szerintem. A fórumon a warez minden formája tiltott, tartsuk magunkat ehhez. ;)

    u.i.:
    Mi lesz a GDR3-ban, amit vársz? Mikorra várható egyébként?

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák