Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • majom2

    senior tag

    válasz erdoke #16 üzenetére

    nem konkrétan neked szántam, csak mint újítási lehetőség merült fel.

    én a stylusnak már csak egy területet tudok elképzelni ahol még létjogosultsága lehet, ez pedig a kézírásfelismerés. az összes többinél egyszerűen idejétmúlt lett.
    tudom miről beszélek, mert iphone előtt jó sokáig én is wm-t használtam, és hidd el használhatóságban ég és föld a kettő - ennek pedig semmi köze a divathoz. így utólag már viccesen hat ahogy látom a WM-es kollégákat akik körömheggyel próbálják eltalálni a 10x10 pixeles kis területeket. tökéletesen emlékszem még amikor én is ugyanezt ezt csináltam, de most már az ellenségemnek sem kívánnám :) de ugye ahhoz hogy el lehessen hagyni a stylus-t, alaposan át kéne tervezni a GUI-t, ami elég nagy munka lenne.
    ráadásul most h így belegondolok... én anno még 320x240 4"-os pda-val osztottam meg a mindennapjaimat. a mostani pda-kal sokkal nehezebb lehet az élet, hiszen egyrészt jelentősen nőtt a felbontás, ezzel párhuzamosan csökkentek a kijelzők méretei, miközben a GUI-elemek nyilván változatlanok maradtak... uhh :(

    a kapacitív kijelző sem egy megvetendő újítás, habár ennek előfeltétele az emberi ujjra tervezett felület. nem mondom h a kapacitív minden esetben jobb, mert ugye pl kesztyűben kezelhetetlen, de az esetek 98%-ban sokkal jobb megoldás a rezisztívnél.

  • joey04

    titán

    válasz erdoke #16 üzenetére

    Dupla bökés működik multitouch nélkül is
    Mivel már másodszor írja le ezt valaki, belátom, hogy ezek szerint én nem írtam érthetően:
    persze, hogy működik, hol írta bárki, hogy nem? A multitouch ellen az lett felhozva, hogy csak 2 kézzel lehet használni, nos az egyik, hogy nem, de mindegy. a másik, hogy attól, hogy van benne mt, még működik a dupla bökés, szóval a fent leírt helyzetben semmi hátrányod nem lenne a mt miatt, mert a mezei dupla bökést használhatod...
    ha viszont nem vagy ilyen helyzetben, és szabad a 2 kezed, akkor kényelmesebb a multitouch.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák