Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    Ezzel és az 5,5"-es verzióval is csak annyi a baj, hogy pont mivel a Microsoft visszavonulót fújt, még annyi alkalmazás/fejlesztés se lesz, mint eddig volt, gyanítom szépen megy ez a W10 dolog a kukába a Firefox OS után, amit nagyon sajnálok, mert megfelelő háttérrel és támogatással egy baromi jó rendszer lehetne./lehetett volna. Főleg, hogy legalább nagyobb volt a választék, most van az Android és az iOS, ennyi. Elég unalmas.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz martonx #7 üzenetére

    Szó sincs fanyalgásról, nem az alapján lesz valami élő, hogy kapható-e ilyen platformon működő telefon , hanem, hogy még is veszik-e, ez utóbbival pedig akad némi probléma, ugyanis ha elolvasod az utóbbi időben megjelent cikkeket a platformok népszerűségéről, akkor egyértelműen látszik, hogy brutálisan csökkent a WP részesedése. Nekem is volt WP-m, nem volt rossz, csak a végén 8.1-gyel, de szerettem a platformot, a tényen viszont nem változtat, hogy ha egy adott platformot nem vesznek, akkor fejlesztés, és új appok sem lesznek, akkor pedig egy okostelefon könnyen elveszti az értelmét. Egy halott platformra senki sem fog fejleszteni, akkor is iszonyat kevés volt, amikor a WP "szárnyalt". Ilyen telefont venni jelenleg szvsz. semmi értelme. Majd ha a Microsoft végre kezd vele valamit, akkor lesz talán értelme.

    [ Szerkesztve ]

  • .Szaki.

    addikt

    válasz martonx #57 üzenetére

    Teljesen lényegtelen. A kutyát nem érdekli ez a dolog, ebben a világban bizony az lesz sikeres, amit meg is vesznek, nem csak áradoznak róla. A storeban letölthető hasznos dolgok száma elenyésző, kb a nullával egyenlő. A Microsoft is bejelentette, hogy egy darabig jegelik ezt a dolgot, pedig ha azon az elven hakadunk tovább amit te is mondtál, akkor ahogyan azt előbb egy másik kolléga írta, pont most lehetne PR-ozni a Windows 10 Mobile-t, hogy milyen hasznos. A számok magukért beszélnek a mobilos ágazaton belül a Win részesedése a béka ülepe alatt van. Nincs választék? És arról ki tehet? Hol a HTC, Samsung, LG, Huawei/Honor és legfőképp a Microsoft Windowsra épülő telefonja? Az alapján amiket leírtál, épp most kéne virágozni, aztán sehol semmi, hullaszag.

    Nincs bajom a Windowssal, ha megnézed a listám láthatod, hogy volt WP-s mobilom, pont ezért tudok róla objektíven nyilatkozni. Ha elkezd fejlődni, vagy bejön a Surface, akkor el fogom ismerni, hogy tévedtem, és remélem így lesz, de jelenleg kvázi nincs részesedésük a mobilpiacon. És mivel ez egy mobilokkal foglalkozó oldal, nem érdekel a többi ágazatban való szereplésük.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz martonx #96 üzenetére

    Két külön dologról beszélsz. Értem mire gondolsz és ebben egyet is értek, de ez a jövő.

    Én nem a platform haláláról beszéltem eddig sem, hanem arról, hogy a mobilpiacon lévő készülékek közül a Windows 10 Mobile részesedése folyamatosan csökken és már azt hiszem (erre most nem esküszöm meg) 2% alatt van. Ez pedig iszonyatosan alacsony eredmény. Nem a Platformról beszélek, a tabletek világában bőven van Wines készülék, bár az sem olyan sok, viszont vannak ugye a Dual OS-es cumók is, a számítógépek döntő többsége pedig szintén Wines, de ez továbbra is egy mobiltelefonokkal foglalkozó fórum, ahol egy új Windowsos telefonról van szó, abban a világban, a jelenben, ahol még mindig nincs jelentősége a Wines mobiloknak. A jövőben erre lehet esély, bízom is benne, hogy valamit végre kitalálnak és megfelelő módon be is PR-ozzák, mert szürke lenne only két platformmal a mobil világ, amiből ráadásul az egyik csak a flagship kategóriában kapható. Még egyszer mondom. Egy termék sikeressége abból derül ki, hogy mennyien veszik és bizony ezen a téren nagyon nem áll fényesen a MS mobilos ágazata.

    FreedomHUN: Hasonlóan jártam én is csak egy L625-tel, az már a 8.1 utolsó frissítésénél megállt. Sajnos sok volt a WP-nél az ígéret, nagyon szerettem azt a telefont mindenestül, de a végén egyre több idótasága volt, amin a fejemet fogtam. Vettem egy 4.4.2-es Droidot és fényév a különbség, nem gondoltam volna őszintén szólva. Persze ennek is vannak hülyeségei, de közel sem annyi. Az akkori alkalmazás mennyiség pedig (főleg a hasznosoké) a nullával volt egyenlő.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák