Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meglivorn

    aktív tag

    válasz Polemius #18 üzenetére

    Kérlek. Azt hiszed erre nem gondoltam?
    Az újabb könyveimnél 5-6 mm a régebbieknél 8-10mm a margó mérete körben.
    Ami jóval kevesebb, mint a keret szokott lenni az olvasókon (természetes, valahol meg kell tudni fogni a kütyüt), ugyanakkor saját tapasztalatom az, hogy a kijelzőt sem lehet faltól-falig használni, ott is kényelmesebb, ha van egy pár mm-es keret.
    Ezért írtam a 7-8"-et. Ha a külméretet is tartani akarjuk, a 8"os készülékbe egy 7"os kijelző még rendesen belefér, és ugyan az is kisebb szövegtükröt ad ki, mint a valódi könyvek, de már hasonló.

    Én nagyon e-book párti vagyok, mivel rengeteg könyv van, aminek tartalmi értéke ugyan van, sokszor nem is kevés, fizikai viszont egyelő a nullával. Valamint már minden polcomon 2 sorban állnak a könyvek és nem tudok még egy könyvespolcot bezsúfolni a lakásba :) Használtam Sony DailyEdition (7+"), volt Nook (1st gen, 6") és most egy Galaxy Tab 10.1-et nyúzok erre a célra.
    De ugyanakkor sajnálom, hogy úgy tűnik, az e-könyvek megjelenésével a könyv egyre inkább csak egy ömlesztett folyószöveggé válik, a tipográfia, vagy a könyvtervezés meg megy a kukába.

Új hozzászólás Aktív témák