Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    A felvetés megfogalmazását elnézve te a tevőleges változástól, tudatos változtatástól félsz a legjobban, pedig a jelenleg alkalmazott eljárások kimeneteleitől kellene. Valahol érthető, könnyebb sodródni a már ismert szarcsatornában, felelősség nélkül, széttárt kezekkel. 100 év múlva az egymás kétségbeesett kizsákmányolásának valamelyik válfaja fog dominálni mindegyik szintjén a társadalomnak. Tovább nyíló olló: mégkevesebbek kiváltsága lesz az érdemi egészségügyi ellátás lehetősége, luxusszámba menő víz és étel, drágán forgalmazott víztisztító.

    Gettósodott vidék, a falu erősei jópénzért fogják számolni a rossz minőségű ivóvizet a többinek, maffiarendszerben. Egykeprogramok megbukása, termőföldek lakóterületté tétele a túlszaporodás miatt (azt ne kérdezze senki, hogy akkor honnan lesz érdemi élelmiszer). Ezekbe már belekalkuláltam az esetleges ugrásszerű technológiai felfedezéseket is: egy működő fúziós reaktor is kevés lesz már ide. Erőforrások és hely hiányában a fuckfest is csak elméleti síkon tud pukkanni egy halkat, mintegy jelképezve a globális kifingásunkat. Lehet, hogy nem is olyan rossz ma élni!

  • totron

    addikt

    válasz moongoose #67 üzenetére

    Demokratikus rabszolgaság, az milyen az? Az apály-dagály erőművek nem gazdaságosak, ha addigra sikerül kihozni nyereségesre, az jó, jelen állapotában ettől távol van technológia. Ugyanígy a fúzió is csak olaj lenne a tűzre tengervíz sótalanítására felhasználva, csak az éhes szájakat szaporítaná. Bár ma erősen komfortzónán kívül esik, logikailag a kannibalizmus a következő lépcső (belátás, önfékezés, előregondolkodás hiányában).

  • totron

    addikt

    válasz dabadab #78 üzenetére

    Az ösztönt veszem alapul, minden más csak szoftveres porhintés. A világ nem csak Európából áll és az itteni visszafogottság is csak részigazság és egyéb kontinensekhez képest való viszonylagosság. Világszinten vezesd be az idevágó, érdemi oktatást, aztán végleg el lehet hantolni a meglepődések lehetőségét. Nyilván az én szavam halovány, Rab Árpád gondolatait, tudom a figyelmekbe ajánlani, illetve Friderikusz intelligenciát boncolgató epizódjában sem épp az IQ növekedéséről és annak továbbörökítéséről zajlott a társalgás. Nem ezekből vettem az ideát, logikailag azonnal ez bukik ki szerintem, de örülök, hogy van erről a nagy nyilvánosság előtt szó. Add össze a számokat, hiányokat és az embert, mint olyat és kijön a félszívűség, de élhetsz fogyasztói lepel alatt is, bízva a rendszerben. Nem tudlak megnyugtatni, az ember egy állat, s ennek megcsillogtatásához még csak marginális hiányok sem kellenek. Amely marginális hiányok el fognak jönni. Nem tudsz olyan vektort mondani, ami nem erre mutat.

    Szerk.: az életszínvonal javulása a mind tovább való megmaradást szolgálja, hogy tart ez ellent annak, hogy mégtöbben legyünk?

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz dabadab #80 üzenetére

    Azt érzem (látom), hogy felületesen viseltetsz a témakör iránt és érzelemből hivatalodnak érzed védeni az emberség intézményét. Létező, de az ember alapvetően állat, mint írtam. Akkor is, ha nem tetszik. Attól, hogy te ezt és csak ezt látod a mondókámba és belém, attól én még nem volt irtásra való buzdítás, sem nem belülről fakad, mintegy titkolt vágyálom. Nem ártana különválasztani a témát és a közlőt, érzelmet és gondolatot, mert nagy így a gabalyodás. Ne is erőltessük szerintem ezt az egymás mellett való elbeszélést.

    (#82) Agyturbina, na, már ez is inflálódik!

    (#83) Somatom, már látom is a Hell-es dobozokat a holdporban.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz dabadab #85 üzenetére

    Konkrétum (tény) van elég, csak te nem akarod látni őket, mivel hogy érzelemirányított vagy. A vagdalkozást nem tudom értelmezni, személyes sértésnek veszed az emberiség alapprogramozottságát. A nickemet átírom Antikrisztusra, meggyónom bűneimet - hogy kellemetlen téma boncolgatásába beszálltam - majd lapozok. Tedd te is ezt.

    (#88) Somatom, ez a hellezés sem más, mint mikor a madár ürülékével távolabbi vidékekre teríti az adott növény magját. Az ember is egy terítő, ösztönlény. Egy kisebb penetráció valóban ismeri a kukát, de a tengeren magukat mikrodarabosra napozó szeméthalmok nem épp arról tanúskodnak, hogy annak a kisebbnek a kultúrája dominálna. Ahogy az európai kultúrát sem lehet szétkenni a világban (nem mintha megoldás lenne). Az különben sem úgy működik, hogy iskolázott vagyok, tehát semmiképpen nem akarok utódot. Ilyen is van, de elenyésző.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz dabadab #91 üzenetére

    Vártam már ezt a pontot. Nézd vissza kommunikációnk elejét és lásd, hogy az egymás mellett elmenést szaporítanánk csak. Említettem 2, yt videó formájában elérhető elemet is, nézd meg. Egyébként nem kő alatt élés és némi logika kiváltja a példákat (szerinted persze nem). A válaszomat én is hiányolom ha már itt tartunk, az életszínvonalra vonatkozóan. Megértem, hogy amit felvetettem biztosítékkiverő hatással van, de ettől még nem én találtam ki.

  • totron

    addikt

    válasz dabadab #93 üzenetére

    Nem baj, ha nem húzódom bele teljesen a játékodba (játszmádba)? Kötekedni akarsz, időt eltölteni, nézz körül a világban, nem pár hivatkozás fogja alátámasztani vagy megcáfolni a világ folyását, és igen, ettől a linkhiánytól lesz neked igazad, jól leiskoláztál. Azt gondolom, hogy nagyon fiatal vagy, érzelmi érettségben mindenképp a témához. Kezdjük ott, hogy nem titulálsz mindenki előtt népirtó szándékúnak, azt sem értem hogy, miből sikerült ezt kikanyarintani. Alapvetéseket kérdőjelezel meg, sehogy nem látom, hogyan kerekedhetne ebből konstruktív vita.

    (#94) Agyturbina, nem a morális oldala vetődött fel (az csak egy heveny reakció lett), hanem mint jól extrapolálható-jósolható elemet vetettem be. Egyetértek a gondolataiddal, csak ne legyen drogozott, gyógyszerezett a tetem, az nem tesz jót.

  • totron

    addikt

    válasz dabadab #96 üzenetére

    Megalapozottság: az életszínvonal-résznél tudod felvenni a fonalat újra, onnan tudunk bármit is kezdeni. Szörnyű egy vitakultúrád van.

    Igen, kifejezetten nagy gond, ha víz van, étel meg nincs. De majd egy folyamatot leíró könyv adott passzusa elmagyarázza az üres gyomornak, hogy tulajdonképpen a fényevéssel is el lehet lenni, csupán a hozzáállás volt rossz, változtassunk tehát. Reméltem, hogy ezt így külön nem kell megvilágítani, de megejtettük ezt is.

  • totron

    addikt

    válasz dabadab #99 üzenetére

    100 év múlváról szólt a felvetés. Én örültem a legjobban, mikor begyűrűzött a internetkultúrába az alátámasztás, linkelgetés, de sokak nem érzik, nem értik mikor van helye. Az ég kék-a fű zöld tényállásról is kérsz? Vagy ha teszem azt konteós volnék és saját gondolatomat igazoló áltanulmányt citálnék, előbbre lennénk?

    (#109) bkercso, a visszaesés sanszos szerintem is, mind létszámilag, mind technológiailag. Utóbbira vannak is már divathullámok, igaz, kevés a valós művelő, inkább asszonyságok muskátli-romantizálnak jurtakiegészítéssel férjuruk stabil pénzhozománya mellett.

Új hozzászólás Aktív témák