Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Leelou

    tag

    Sziasztok.

    Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a topikra.

    Az öcsém vett magának egy ilyen e-könyv olvasót, és mindig engem zargat, ha új könyveket akar rápakoltatni, mert általában jobban értek az ilyen elektronikus kütyükhöz. De ettől a szerkezettől sajnos néha felforr az agyvizem és néha a falhoz vágnám. Kérlek, segítsetek!

    Néztem az online leírásokban meg tapasztalatokban, hogy sokféle fájlformátumot képes kezelni, viszont én akármit is próbáltam eddig rátenni (doc, rtf, pdf), az ég világon nem volt hajlandó megnyitni, csak akkor, ha valamilyen módon sikerült azt epubba átkonvertálni. (sokszor nem csak hogy nem hajlandó megnyitni a fájlt, de FEL SE ISMERI, meg se találni a fájlkezelőben) Mindegy, hova másolgatom, csak azokat a fájlokat mutatja a fájlkezelőben, ami egy az egyben ugyanazzal a formátummal van rámásolva, mint a gyárilag rátelepített könyvek.

    Ez számomra teljesen felfoghatatlan (nekem Kindle-öm van, arra csak rádobálom a cuccot és már olvashatom is). A Calibre programot szoktam használni én is, de amikor erre a Wayteqre konvertálok, akkor vagy teljesen szétesik a szöveg (pl. egy sorban csak 1-2 betű van a sor elején, így folytatódik a végtelenségig minden oldal, vagy kimaradnak az ékezetes betűk, stb.). Örök hálám ezért a go4convert-es linkért, amit egyikőtök nemrég betett a kommentjébe, mert legalább a doc-fájlokat epubba normálisan át tudom tesómnak konvertálni, de még mindig marad ez a nyűg a megfelelő fájlnévvel, mappanévvel, stb.

    Tényleg nincs erre semmilyen egyszerűbb, kevésbé körülményes megoldás?

    Nagyon köszönöm a válaszokat!

    Google Nexus 5 32GB White

  • Leelou

    tag

    válasz Kövezett #399 üzenetére

    Köszi a választ.

    Ennél az fb2-es formátumnál is ugyanúgy el kell játszani azt, hogy a Documentsbe beteszem az adott könyvet, és a mappában egy üres mappát létrehozok neki, ugyanazzal a fájlnévvel?

    Google Nexus 5 32GB White

Új hozzászólás Aktív témák