Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    ami a cikket illeti, kíváncsian vártam már a megjelenését :) amint elkészül a publikációt is nagyon szívesen elolvasnám erről a kérdésről. elég hasonló a kutatási területünk, ez mégis egy teljesen más aspektusát közelíti meg az emberi hallásnak mint amit én próbálok feltérképezni.

    az eredmények bevallom engem kicsit megleptek, nem gondoltam hogy ilyen markáns lesz a csoportok közti eltérés, bár jobban belegondolva végülis logikus, már csak viselkedésökológiai megközelítésből is.

    lehet hogy ezt csak a szakmai elfogultság mondatja velem de úgy gondolom a hallás az egyik legérdekesebb érzékszervünk, főleg ezzel az elképesztően komplex és unikális kommunikációs eszközzel ami az emberek sajátja, a beszéddel karöltve.

    tudtátok hogy az ember otoakusztikus apparátusa, a belső fül egy, a mostani halak oldalvonalszervéhez hasonló struktúrából eredeztethető? :D ez az érzékszerv úgy sejtjük kb félmilliárd évvel ezelőtt jelenhetett meg a mostani gerinchúros jószágok közös ősén, ahol még lényegében csak a kültakaró mechanoreceptorainak csoportosulása volt és a környező víz rezgéseit érzékelte. ebből az egyszerű struktúrából alakult ki az évmilliók során próba-szerencse alapon az a sokkalta komplexebb és működési mechanizmusát tekintve sokkal bonyolultabb, összetett funkciójú érzékszervünk amit most ismerünk.

    ennek fényében talán nyomatékosabb az a gondolat, miszerint he hozzunk szégyent erre az örökségre azzal hogy mindenféle ezoterikus hülyeséget tulajdonítunk neki, bőven eléggé lenyűgöző ez az érzékszervünk és a képességei anélkül is hogy túlmisztifikálnánk :)

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák