Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ztsoft

    őstag

    Kipróbáltam Arch linux alatt, de valami nagyon nem stimmel az alkalmazott hang kimenetnél, az biztos, hogy a mély frekvencia ki vannak emelve (meg a tér érzet is kisebb) a programban lejátszva a teszt fájlt (Yello - Dark side), mint a VLC-ben.

    Nálam se volt kéznél wav fájl, így az Audacity-t hívtam segítségül, hogy elkészítsem a wav fájlt (eredeti 44.1 kHz, 16 bit, flac), összehasonlítva nem éreztem különbséget köztük.

    Ami feltűnt, hogy a programban (Codec showcase) a Lossless és a 192 kbit/s MP3 között már nem hallottam különbséget. Ezen felbuzdulva elkészítettem a saját MP3-as verziómat (állandó 192 kbit/s, stereo) a flac fájlból, nos, itt már hallható a különbség a VLC-ben a flac és az MP3 között.

    Ahogy a teszten is látszik, már 128 kbit/s-nél elvéreztem. :D

    Next codec: Vorbis, 64 kbit/s Round 1, score: 1/1 Round 2, score: 2/2 Round 3, score: 3/3 Next codec: MP3, 128 kbit/s Round 4, score: 4/4 Round 5, score: 4/5 Round 6, score: 4/6 System time: 2022.05.29 12:57:29.3819 Validity: FGfGiPm2L+QjCDmWWFpZlA==

    Annyi még hozzá tartozik, hogy nincs profi hang cuccom, egy Acer laptop integrált hanggal, meg egy Sony MH-EX300AP headsetem, sajnos, az AVR-em nem HDMI képes, így az kiesett a tesztből.

    Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Új hozzászólás Aktív témák