Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elfelejtette

    veterán

    válasz mrlujoak #41 üzenetére

    Meg egyébként sem lehet annyira rossz proci, ha tényleg 600-ig húzták az alap528MHz-ről. Én is 691MHz-es OC profilt tettem fel a Voda845-re (U8120). Abban MSM7200A proci van. Ez 30% tuning, és stabil.

    (#42) atis123
    Szerintem meg teljesen jól használható, ha úgy vesszük, akkor 60.000 alatt bármelyiket veheted, mert úgysem arra való, hogy HD filmeket nézz rajta, meg 3D játékokat játssz rajta.

    [ Szerkesztve ]

    "Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

  • Valentino K.

    senior tag

    válasz mrlujoak #41 üzenetére

    Az új kor Symbian-ja. Legalább a felső szegmens dupla magos szörnyetegein futna el folyamatosan ez a nyomorult op rendszer, de még azon se akadás mentes. Szerintem ez szánalmas.
    A sokak szerint "elavult" (mihez képest) snapdragon procis Trophy-m a 4 hónap használat alatt egyszer se akadt meg. Persze azzal nem lehet rajoskodni hogy némmá, erősebb a telefonom mint a laptopod :U

    Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

  • 590227

    aktív tag

    válasz mrlujoak #180 üzenetére

    Nem kaptam hiányos csomagot,csak a használati utasítás hiányos.A hiányosságot azok a topiktársak állították,akiknek nincs ilyen telefonjuk.Ha veszekedő kisiskolásnak tartassz,nagyot tévedsz.Maga az ország ilyen,mert nem működnek a hatóságok.Nem szeretek itthon vásárolni,nem is nagyon szoktam.Ha elolvastad volna amit írtam,nem értelmeznéd félre.Igenis nem én állítottam,hogy jár a füles.Bementünk a helyi Vodafon kereskedőhöz,és leírtam,hogy nem jár füles a készülékhez.Mindig azok okoskodnak,akiknek nincs ilyen készülékük. Használati és kezelési útmutató
    Jótállási jegy

    A használati és kezelési útmutató - a minőségtanúsítás mellett - a vásárlási tájékoztató része. A használati és kezelési útmutató tartalmazza a termék rendeltetésszerű használatához, működtetéséhez, kezeléséhez, eltarthatóságához, felhasználhatóságához szükséges feltételeket és ismereteket, a minőségtanúsítás pedig a terméknek a vásárló számára lényeges tulajdonságairól, főbb minőségi, műszaki és egyéb jellemzőiről, minőségi osztályáról ad tájékoztatást.

    A fogyasztóknak - a fogyasztási cikk jellegétől és tulajdonságaitól függően - írásban, magyar nyelven és közérthetően kell megkapniuk a vásárlási tájékoztatót. A kereskedő köteles biztosítani az importált áruhoz csatolt külföldi tájékoztatóval megegyező magyar nyelvű ismertetőt. Ennek ellenére gyakran előfordul, hogy a könyvformájú idegen nyelvű leíráshoz pár soros magyar szöveg tartozik, ekkor kérjük a kereskedőtől a teljes magyar ismertetőt.

    Külön miniszteri közlemény tartalmazza azoknak a termékeknek a körét, amelyek csak vásárlási tájékoztatóval kerülhetnek forgalomba. A vásárlási tájékoztatóval kapcsolatos előírások megtartását a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság és a regionális felügyelőségek ellenőrzik, és megtiltják, illetve feltételhez kötik azoknak a termékeknek a forgalomba hozatalát, amelyekhez az előírt vásárlási tájékoztatóról nem gondoskodtak.

    A gyártó köteles biztosítani a megfelelő használati és kezelési útmutatót, amennyiben az hiányzik, a forgalmazó köteles pótolni. Ha vita van a tájékoztatás megtörténtéről, a forgalmazónak kell ezt bizonyítania. A fogyasztó - választása szerint - a gyártóval, illetve az árut forgalomba hozó bármelyik gazdálkodó szervezettel szemben érvényesítheti jogait, függetlenül attól, hogy a gyártót megnevezték-e.

    Jótállási jegy
    Egy 2003-as kormányrendelet - 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet - mellékletében felsorolt valamennyi tartós használati cikk vásárlásával - a jogszabály erejénél fogva - jótállási kötelezettség keletkezik, és a kereskedőknek külön kérés nélkül át kell adniuk a jótállási jegyet a vásárlónak.

    Korábban a jótállási jegy és az ellenérték kifizetésének igazolása együttesen biztosította a minőségi kifogások érvényesíthetőségét, bármelyik hiányában az eladó megtagadhatta a fogyasztó kérését.

    A 2003. november 21-étől vásárolt termékek esetében - illetve az újonnan épített lakásoknál 2003. december 5-étől - a jótállási igények már a jótállási jegy szabálytalan kiállítása vagy a fogyasztó részére történő átadásának elmaradása esetében is érvényesíthetők, ezért nem szabad beletörődni abba, ha a kereskedő a jótállási jegy átadásához köti például a kijavítást, miközben a számla a rendelkezésére áll.

    A jótállási jegyet közérthetően és egyértelműen, magyar nyelven kell megfogalmazni , és azon fel kell tüntetni :

    a forgalmazó nevét és címét,
    a fogyasztási cikk megnevezését, típusát, gyártási számát, továbbá - ahol alkalmazható - azonosításra alkalmas részeinek meghatározását,
    a gyártó és - külföldről származó termék esetén - az importáló nevét, címét,
    a fogyasztót a jótállás alapján megillető jogokat, azok érvényesíthetőségének határidejét, helyét és feltételeit,
    a vásárlás vagy az üzembe helyezés időpontját.
    A jótállás a fogyasztó törvényből eredő jogait nem érinti, vagyis szavatossági jogokat és kártérítési igényt a jótállási határidő után is érvényesíteni lehet, erre a jótállási jegynek is utalnia kell. A fogyasztó a kijavítás iránti igényét a forgalmazó által a jótállási jegyen feltüntetett javítószolgálatnál közvetlenül is érvényesítheti.

    Az újonnan épített lakások és lakóépületek vonatkozásában kiadott jótállási jegynek tartalmaznia kell:

    a jótállás körébe tartozó lakás, a lakást kiszolgáló helyiségek és épületrészek, valamint épületszerkezetek és berendezések meghatározását,
    a jogosultat a jótállás alapján megillető jogokat, azok érvényesíthetőségének határidejét és feltételeit,
    a vállalkozó és az általa a javításra kijelölt szervezet nevét és címét,
    az átadás-átvételi eljárás befejezésének időpontját.
    Hasonló szabályokat kell alkalmazni a 249/2004. (VIII. 27.) Korm. rendelet mellékletében felsorolt, a fogyasztó által megrendelt javító-karbantartó szolgáltatások esetében (pl. lakás-karbantartási és javítási szolgáltatások, háztartási gépek, személygépkocsik és motorkerékpárok javítása), amennyiben a szolgáltatásnak az általános forgalmi adót és az anyagköltséget is magában foglaló díja a húszezer forintot meghaladja. A javítást, karbantartást végző vállalkozónak szintén van jótállási kötelezettsége. A vállalkozó is köteles a fogyasztónak a szolgáltatás díjának átvételekor, legkésőbb a dolognak a fogyasztó vagy megbízottja részére történő átadásakor - külön kérés nélkül - jótállási jegyet átadni, és a jótállási jegy szabálytalan kiállítása vagy a fogyasztó részére történő átadásának elmaradása esetében is fennáll a jótállási kötelezettség.

  • 590227

    aktív tag

    válasz mrlujoak #180 üzenetére

    T-Mobile.Az akku kb üzemidejét azoknak írtam be,akik gyalogos navigációként használják,tudják meg,hogy kb mennyi időt bír az akku,ebben az üzemmódban.23%-nál kikapcsoltam a 858-ast.Egyetlen titok van az akkuval kapcsolatban.Ha csak egyetlen egyszer is lemerűl teljesen,onnantól kuka.A Vodafonnak,mint gyártó-forgalmazónak,kötelessége lenne mellékelni egy,a telefonhoz tartozó tartozékokat felsoroló listát.Mivel ilyen nincs,bárki állíthat bármit.Azt mindenki eldöntheti maga,hogy tudatos fogyasztó,vagy balek.Nem szeretek balek lenni,nem is akarok.Egyetlen jó tanácsot tudok adni a garanciális javításokkal kapcsolatban.Átvételkor soha nem szabad aláírni,hogy a készüléket kipróbált,és kijavított állapotban átvettem,és a jótállási jegyen legyen rajta a meghosszabbított garancia időpontja.

  • 590227

    aktív tag

    válasz mrlujoak #182 üzenetére

    Azt honnan vetted,hogy én állítottam,hogy tartozék a füles.Teljesen felháborít amit belinkelsz.Nem én állítottam,hogy jár a füles,hanem a kedves topiktársak,akiknek nincs ilyen telefonjuk.Erre reagálva kezdtem keresni,hogy jár,vagy nem jár.Nekem nem kell,de ha cserére kerülne a sor,ne is követeljék rajtam.Már nagyon gyerekes kezd lenni ez a téma.Idáig egyetlen tulajdonos sem írta,hogy kapott.Ez már annyira jogi dolog,hogy vizsgálatot kell kérni az NFH-tól.Rengeteg vevő nem rendelkezik internettel.Erre senkit sem lehet kötelezni.Ez az első készülékem,aminek a dobozában nincs tartozéklista,és részletes használati útmutató.Ez tény.

  • zho-lee

    addikt

    válasz mrlujoak #810 üzenetére

    Ezt benéztem... :B
    Nekem ami van, azt nem kérdeztem milyen, kemény müa. a vége.
    Működik.
    Legalábbis Voda845/858-on.

    Szerk: és touch Diamondon-on is :)

    [ Szerkesztve ]

    "Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

Új hozzászólás Aktív témák