Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz gombsadi #41 üzenetére

    lehet, hogy csak egy felnagyított okostelefon, de vannak helyzetek, amikor pont ez a plusz méret jön jól. ezért nem alternatíva egy 4+"-os készüléke, mert az mindennap zsebben hurcolászva nagy, de multmédiára meg igazából kicsi. egy 9-10"-os táblát nem visz mindenképpen magával az ember, de egy olyan útra, ahova egy laptop kényelmetlen/nehéz, de egy telefon kevés/kicsi, pontosan megfelel. főleg ha esetleg az embernek nincs laptopja. illetve ezekbe a cuccokba a méretüknél fogva rendesebb akku fér, tovább bírják, és még ha lemerültek, akkor is ott van tartaléknak a telefon.
    mondjuk ha napi szinten csak a házad és a munkahelyed közt ingázol, és ettől kb a heti 1-2 hét nyaralás tér el merőben (és ezt nem lenézően mondom, hanem mint egy példát biizonyos típusú felhasználóra), akkor valóban nem lesz ilyesmire szükséged.

    én péládul azért is szeretnék egyet venni, mert mondjuk a laptopom szép és imádom, de akksiról nagyjából 2-3 órát bír, amivel mondjuk meg tudok nézni egy filmet, meg levelezni egy kicsit, és annyi. de mondjuk egy reptéren ennél többet is kell sajnos gyakran várni, plusz maga a repülés sem annyira szórakoztató. és teletömhetném a táskámat könyvekkel akár, de mondjuk egy tableten simán elfér egy egész könyvtár, amiből az válogatom ki, amihez éppen kedvem van.

    student: annak semmi. de egy 1280x960 elférne. még talán egy 1440x1080 is simán.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz gombsadi #46 üzenetére

    összeveszni? ugyan már :)
    én úgy képzelem el a használatát, hogy a latopot akkor viszem magammal, ha mindenképpen minden adatomat magammal kell cipeljem (fényképek, zenék, videók, dokumentumok, minden). de azért annak ellenére, hogy nem egy dögnagy tepsit vettem (14,1"), még mindig kicsi nagy rendszeresen hurcolni. akár már másik szobába is, mert mondjuk elolvasgatni pár dolgot, válaszolni 1-2 levélre, vagy fórumüzenetre nem annyira kényelmes laptopról, ha mozogni kell vele (amint le tudom tenni az asztalra, már mindjárt a laptop lesz jobb, de nem mindenhol van erre lehetőség sajna).
    nem dolgozok nagyobb excel táblákkal, de kisebbekkel is ritkán. inkább néhány oldalas word dokumentumok, leginkább rich-text jellegű formázással, de ilyenből viszonylag sok jön-megy. ezekre teljesen jó egy quickoffice vagy akár még egy gdocs is (owa is jó lenne, ha kicsit kényelmesebben lehetne használni... sajna nem jön be, hogy mindent csak ugyanazon az egy fülön akar megnyitni...). a cipelése elég kényelmesen megoldható, vannak rásimuló plexi/műbőr tokok (gyártótól függ), amivel együtt, de akár nélkülük is simán be lehet dobni táskába. egy ilyen nagyjából A4 méretű dolog még elég kényelmesen elfér azért. én mondjuk rendszeresen hátizsákkal járok, de egy aktatáskában is bőven jól elfér egy ipad2 vagy tab10.1 is.
    ha mondjuk reptéren, vonatra vagy buszra várok, jó lehet elütni egy kicsit az időt egy rövidebb sorozattal, vagy cikkel, amit azért ekkora képernyőn kellemesebb, mint egy telefonon, még akkor is, ha az 5"-os lenne. de akár mondjuk zenére is jó, egy dokkal teljesen használható, akár wifin nas-ról szedve a média tartalmat.

    szerintem az ilyen eszközök hasznossága életviteltől meg környezettől is erősen függ. nyilván, aki otthon netezik egyedül vagy munkahelyén, esetleg a kettő közt 10 perces sétával üti el az időt, annak nem kell ilyesmi. aki meg sokat utazik, annak azért nem rossz. én már évekkel ezelőtt feladtam az asztali gép használatát. nem hordozható, nagy, hangos, kényelmetlen és sokat fogyaszt.ettől függetlenül elhiszem, hogy van még rá igény, mert sokan veszik, fejlesztik. a tablet is egyfajta igényt szolgál ki, csak az eléggé más. egy éve nem tudtam volna elképzelni, hogy vegyek, mert semmire nm használtam volna, mostanára viszont már hasznosnak tartom.

  • m@xsys

    senior tag

    válasz gombsadi #41 üzenetére

    Mi ezt már kitárgyaltuk párszor, de amíg nem használod, nem is tudod miért jó!

    Persze nem tudod zsebre tenni mint a telefonodat, de meggyőződésem nagyobb mobil, mint amit te most használsz nem való telefonnak.
    3,8"-t használsz, de 4"-ra vágysz. E felett már nem telefon, mert elveszíti a kompaktságát. A Dell 5" is itt bukik sok embernél.
    Nem meggyőzni akarlak, majd egy Androidos táblával előbb-utóbb megtapasztalod.

    Ez egy olyan eszköz, amit tényleg kompromisszum nélkül tudsz hordani, más kérdés az, h nem teszed, mert a magyarországi közbiztonság béka segge alatt van és nem kockáztatod az életedet, h leüssenek érte.... Plázákba azért össze szoktam futni vele.
    Laptopot nem fogja helyettesíteni, még talán egy netbookot sem, de egy otthoni gép vagy laptop mellé nagyon is jó második gépnek vagyis internet eszköznek.
    Tudod te is, mert írtam, a gyerek van rágerjedve a legjobban.
    Ezen netezik a család, mert ha szükségét érezzük megérinted és szörfözől. Nem kell odamenni a laptophoz és bekapcsolni. Ezen játszunk, zenét hallgatunk, videót nézünk. Szívesebben a gyerek kezébe is adom, mert nem tudja elrontani, elállítani!!!
    Nem beszélve arról, h nem kellett még egy gép otthonra, mert ugye ha én bármit csinálok a MBP-n, akkor a párom vár, h netezhessen, így őt is kiszolgálja egy időben.
    Egy jó használati eszköz, igaz drága, de én mindenkinek ajánlom.

    Ami hiányzik belőle az a jobb kijelző (iP4 hez szoktam), egy memória kártya foglalat és esetleg egy stereo hangszoró.

    Na és akkor a sok appról és a jó supportról nem is beszéltem.
    Úgyanis ez úton is köszönöm az iStyle-nak, h kicserélte az egy hónapos iPad-ot.
    Gyerekem körömvágás után sikeresen megkarcolta az iPad kijelzőjét egy játék alkalmával és ugyan apple engedélyével szó nélkül kicserélték. THX

    Melyik gyártó teszi ezt meg?

    [ Szerkesztve ]

  • m@xsys

    senior tag

    válasz gombsadi #75 üzenetére

    Ezen nem fogunk összekapni. Nekem kell, megvettem, neked nem ;)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz gombsadi #75 üzenetére

    mondjuk az öltönykék is gyakran hordanak valamilyen táskát. mondjuk egy halom szerződést hogy viszel aláírni? aktatáska, vagy valami hasonló azért gyakran van ilyen hivatalos embereknél is, és abba meg simán elfér egy tablet, amire meg ráfér az egész BTK, PTK, ÁJK, stb :)

    Remusz911: 4,3"-on sem igazán lehet kompromisszumok nélkül netezni, ahogy egy 10"-os tabletet sem lehet igazán kompromisszumok nélkül hurcolni. mindenki maga dönti el, hogy milyen kompromisszumot hajlandó kötni.

Új hozzászólás Aktív témák