Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz gombsadi #46 üzenetére

    összeveszni? ugyan már :)
    én úgy képzelem el a használatát, hogy a latopot akkor viszem magammal, ha mindenképpen minden adatomat magammal kell cipeljem (fényképek, zenék, videók, dokumentumok, minden). de azért annak ellenére, hogy nem egy dögnagy tepsit vettem (14,1"), még mindig kicsi nagy rendszeresen hurcolni. akár már másik szobába is, mert mondjuk elolvasgatni pár dolgot, válaszolni 1-2 levélre, vagy fórumüzenetre nem annyira kényelmes laptopról, ha mozogni kell vele (amint le tudom tenni az asztalra, már mindjárt a laptop lesz jobb, de nem mindenhol van erre lehetőség sajna).
    nem dolgozok nagyobb excel táblákkal, de kisebbekkel is ritkán. inkább néhány oldalas word dokumentumok, leginkább rich-text jellegű formázással, de ilyenből viszonylag sok jön-megy. ezekre teljesen jó egy quickoffice vagy akár még egy gdocs is (owa is jó lenne, ha kicsit kényelmesebben lehetne használni... sajna nem jön be, hogy mindent csak ugyanazon az egy fülön akar megnyitni...). a cipelése elég kényelmesen megoldható, vannak rásimuló plexi/műbőr tokok (gyártótól függ), amivel együtt, de akár nélkülük is simán be lehet dobni táskába. egy ilyen nagyjából A4 méretű dolog még elég kényelmesen elfér azért. én mondjuk rendszeresen hátizsákkal járok, de egy aktatáskában is bőven jól elfér egy ipad2 vagy tab10.1 is.
    ha mondjuk reptéren, vonatra vagy buszra várok, jó lehet elütni egy kicsit az időt egy rövidebb sorozattal, vagy cikkel, amit azért ekkora képernyőn kellemesebb, mint egy telefonon, még akkor is, ha az 5"-os lenne. de akár mondjuk zenére is jó, egy dokkal teljesen használható, akár wifin nas-ról szedve a média tartalmat.

    szerintem az ilyen eszközök hasznossága életviteltől meg környezettől is erősen függ. nyilván, aki otthon netezik egyedül vagy munkahelyén, esetleg a kettő közt 10 perces sétával üti el az időt, annak nem kell ilyesmi. aki meg sokat utazik, annak azért nem rossz. én már évekkel ezelőtt feladtam az asztali gép használatát. nem hordozható, nagy, hangos, kényelmetlen és sokat fogyaszt.ettől függetlenül elhiszem, hogy van még rá igény, mert sokan veszik, fejlesztik. a tablet is egyfajta igényt szolgál ki, csak az eléggé más. egy éve nem tudtam volna elképzelni, hogy vegyek, mert semmire nm használtam volna, mostanára viszont már hasznosnak tartom.

Új hozzászólás Aktív témák