Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz mepet #15 üzenetére

    Ha ilyen stílusban nyilvánulna meg a főnököm több alkalommal is, akkor többé nem látna. Pedig nagyon nem tartom magam sjw-nek (kigoogliztam mi az, hátha másnak is új: social justice warrior). Azt tudom, hogy én nem tűrném.

    Szerintem, ez rendben, de azt vedd figyelembe, hogy Linus és a Kernel Hacker csapat nagyon komoly szakmai kihívással küzdenek meg. Ezekben a közegekben az empátia, és a tolerancia fogalmak nem relevánsak. Azt kell mondanom, hogy ott mindenki programozó zseni. Nincs sokkal rosszabb, a másiknál.
    Ez az egyik.

    A másik, -
    hogy ebben a közegben nem olyan emberek dolgoznak, mint pl a magyar munkamorál, ahol az sokkal fontosabb, hogy mellébeszélj, sunnyogj, mint valóban dolgozz. Ez a szocializmusból jön, és igen a mai fiatal is jobban hasonlít ehhez mint az a fiatal, aki pl Ausztriában pultozik, vagy Japánban, ahol egyenesen szégyen ha sunnyogsz, otthon ez az elvárt.
    Ezekben a közegekben ez nem feltétlenül a sértésről, hanem a fejlődésről szól.

    A harmadik:
    Ez a közeg egy olyan elit, akik akkor is dolgoznának, ha sokkal rosszabb lenne, mert itt egy év többet ér, mint máshol 10 év. Egyszerűen annyira egyedi a dolog, annyira nem nagyon lehet tévedni ebben a közegben, és időre megy nem magyar hogyan ne dolgozzunk jól, és gyorsan-ra.

    Én integrátoroknál dolgoztam 15 évig. Ezek a cégek olyanok mint a TEK. Ledobnak egy szerverszobába 31 kartondobozzal, meg 5 rack-el, és úgy jön ki a mérnök, hogy működik, és nem csak működik, hanem jól működik, és nem csak, hogy jól működik, hanem készen működik.
    Ez az informatika szakma csúcsa, ahol szintén nem lehet tévedni, mert lehet, hogy a győri audi áll meg miattad, ahol percek alatt 100 milliós lehet a kár/kiesés.
    Nálunk is ilyen fesz volt szinte mindenhol, hogy miért? Azért mert Te vagy az, aki vágja a Linux-ot VMware-t, Hyper-V-t, a Storage-ot a blade chassis-t, és a tape library-t és a hozzá tartozó szoftvereket is.

    Mikor nem egyszer mentem én is egy ügyfélhez, mintha wellness-be mentem volna, mert annyival lassabban működnek agyban, mint egy integrátor szemlélet. Nem azért mert én akkora agy vagyok, hanem azért mert ez lokalizáció ilyen mentalitást igényel, ilyen habitust.

    Ezek a srácok pont ilyenek, csak programozóban.

    Egy átlag ember fel sem tudja fogni, hogy mennyire komoly tényező, ha tanulás hajt előre, nem kifogások. És nem csak 30 éves korodban, hanem 50 évesen is.

    Persze kinek mi a fontos. Ezek az emberek, mint ahogy mi sem úgy állunk hozzá a munkához, mint az átlagos magyar informatikus:
    - ha nem iratnak be a tanfolyamra, --> akkor le....
    - ha nem mutatják meg mit/hogyan kell csinálni --> nem érdekel
    - ha nem fizetnek be tanfolyamra, nem az én érdekem letolyom --> érdektelenség
    - hülye az integrátor, hülye kb mindenki a ki egy karaktert a terminálba, mert hát ugye mi értünk hozzá.... de 3 év alatt úgy áll a rendszer, hogy az integrátor úgy hagyta...
    - 8 órát dolgozunk, és nem többet….
    - állami intézmények, 2,5 óra ebédidő… stb

    Na aki így gondolkodik, az nem fogja soha megérteni, hogy ahogyan Linus viselkedik, az nem feltétlenül azért van ,mert bunkó, hanem azért mert haladni akar, magyar is akar haladni, csak ne neki kelljen megmozdulni, tisztelet a kivételnek...

    Persze nem szép, meg nem jó, meg hújújúj, de van eredmény… Lehet érzékenynek lenni, meg lehet itt empátiával takarózni, de nem ilyen szinten… Szerintem.

    (#34) joey04

    Mint ahogy, Steve Jobs, vagy éppen Bill Gates is. Ilyen ez a poszakma.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák