Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    Amikor az N97-et itthon is ki lehetett próbálni, rögtön el voltam szörnyedve a lassúságán és a fapados kezelőfelületen. De a legdurvább az volt, hogy sehol sem tudtam úgy görgetni az ablakokat, mint az iPhone-ban. Pedig az ember ma már elvárja ezt a funckiót egy érintőképernyős telefontól, és a legtöbb tudja is. Erre mi van az N97-ben? Oldalsó görgetősáv, pici pálcikával. Nem hittem el, hogy ez megtörténhet 2009-ben.

    Októberben jön a 2.0 (v20.0.005) verziószámú új firmware, amely a sok tulaj által régóta várt kinetikus görgetést is lehetővé teszi.

    Úgy tűnik, a Nokia hallgatott a felhasználói észrevételekre, ez mindenképp jó pont, A kinetikus görgetésnek valószínűleg minden felhasználó örülni fog, még az is, aki egyelőre nem tudja, hogy mit is jelent.

    A kinetikus görgetőrutin mindenhol elérhető lesz, tehát a menüben vagy a képeknél éppen úgy, mint a zenelejátszóban.

    Nokia N97 is megkapja a sokak által hiányolt kinetikus görgetőrutint, mely segítségével a hosszabb listák és a weboldalak görgetése is sokkal kényelmesebbé válik.

    Minden olyan listánál, amely nem fér ki a képernyőre, kapunk oldalt egy csúszkát. Ez nagyon érzékeny, rettentő sebességgel tud lefelé gördülni például a névjegyzék, de lehet a megszokott, ujjhúzogatós módszerrel is haladni, ám valahogy az sem az igazi.

    a fasorban sincs a kezelhetőség egy iPhone, vagy akár egy LG Arena mellett.

    The most notable change brought by the new firmware will be the system-wide kinetic scrolling

    Vagy a GSM Arena tesztjében innentől: The explanation is simple kb idáig: well, we've already pointed those out.

    De persze az egész világon mindenki a parasztvakítás áldozata, felhasználó, szakértő egyaránt. :N

    Nekem ennyi elég, aki ezután is szembe megy a tényekkel, az nevetség tárgya lesz. További szép napot.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák