Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zord01

    senior tag

    Nem tom ki hogy van vele, de ez a telefon az én szótáramban kimeríti az ipari hulladék fogalmát.

    Ha meg tényleg 3.2 megapixeles kamera lesz benne (olyanom kb 5 éve volt utoljára) akkor az már különösen veszélyes ipari hulladék.

    Komolyan nem értem honnan szednek még ilyen kamerákat egyáltalán???

    Jah és ez itthon kb, 50 körül lesz. De tuti 40 fölött. "Margit... Nóóórmáááális????"

    :W

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz (An)Dante #32 üzenetére

    Sok igazságot szóltál, nem is szállnék vitába veled.
    Ami a kamerákat illeti, nagyon igaz. Nekem D750-em volt nagyon sokáig (konkrétan 5 évig, és még most is az lenne, ha nem kopott volna agyon a szentem) és annak a 2Mp-s fényképezője (napfényben mindenképpen) sok mai gépet porig képes alázni. Persze nem a csúcs gépeket, de azért ez akkor is ciki...

    Abban is igazad van, hogy fontos a széles lefedettség, de van egy minőségi színt, ami alá nem érdemes menni, mert csorbítja a márka (vagy akár a platform) presztízsét

    Ami pedig azt illeti, hogy nem mindenki letöltés bolond... Én pont hogy nem vagyok az, és igazából nekem még okos telefon sem kéne (sőt utálom is őket) ha feature phone-ban lenne olyan, ami az igényeimnek megfelel. És hidd el, az igényeim nem olyan baxott nagyok.
    Normális anyaghasználat, 12mm-nél vékonyabb tokozás, nem túl nagy méret, 3g-s net, A2DP, GPS, 5+ Mp-s kamera. De mivel ilyen telefont ma már nem kapni, ha eljön az ideje, hogy cseréljem a hűséges 6700 goldom, bizony rá leszek "kényszerítve" egy okostelefonra. Sajnos.

    A baj csak az, hogy ott sem találok magamnak valót, mert ezek a telefonok meg vagy kompakt méretűek, és segghülyék, vagy tudásban jók, de nagyok az én kezemnek. Nevetségesnek tartom, hogy több mint 5 gyártó, több mint 100 telefonja közül senki nem képes egy amolyan SE Ray utódot kihozni.

    Amúgy meg a Nokia üzletpolitikája különösen érdekes. Évente kihoz 4-5 okostelót. 1-1 minden árszegmensben? Hol itt a választék?

    Ráadásul minden kategóriában túl vannak árazva a hardverei. Így nem fognak visszakapaszkodni oda, ahonnan lecsúsztak. Sajnos...

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Radeon_5 #36 üzenetére

    Abban igazad van, hogy nem kell gagyi cuccokkal floodolni a piacot, de azért igazán csinálhatna pár olcsó, minőségi cuccot is. Már ha sikeresek akarnak lenni.

    Ha már így felhoztad a 3310-est, pl a Nokia mievel lett naggyá? A 3210-essel, mai a korában egy mocskos jó telefon volt, és pont azzal lett sikeres, hogy egy közel csúcstechnikás telefon emberi áron jött ki. Pl osztálytásram annyja takarítónő volt, egyedül nevelte a 2 gyereket, mégis haveromnak az első között lett mobilja a velem egyidősek közül. Miért? Mert egy kis keresetű ember is meg tudta fizetni.

    Nem azt mondom, hogy olcsó legyen a Nokia, de semmiképpen sem túlárazott. Úgy nem fognak megugrani az eladásaik. Főleg andoid ellen. És még egy dolog. Pl azt, hogy 5 telót hoznak ki évente, azt pl arra is értettem, hogy nincs választák. Nincsenek változatos formák, nem tudsz olyan telefont venni, ami tetszik. Olyat tudsz venni, amire pénzed, igényed van, az az így néz ki, szokjad meg, csá...

    Én pl nagyon úgy fest, hogy nem fogok Nokiát venni egyhamar, mert én méretben sem kapok olyan telót, amit kezelni tudok. Nekem a 3,3-4 col ami játszik, és ebben a méretben a Nokiának nincs értelmes telefonja. Ami 4 col alatt lesz, az meg gondolom olyan kő buta lesz, mit a nyavalya. 3-5 megapixeles kamera, vastag készülékház, gagyi anyaghasználat, 0 RAM. Nemá...

    Szóval várok, arra, hogy ki dob ki előbb számomra is értelmezhető méretű telefont, és azt fogom venni. Legrosszabb esetben I5, mert a szélessége (hálisten) nem nőtt, a magassága is csak 7 millit, viszont vékonyabb, és könnyebb lett, ami mind javítja a zsebben hordozhatóságot, és könnyebben is átérhető...

    Aztán például volt nekik régen egy rakás luxus telójuk, 88-as széria gyakorlatilag a 2000 évektől ment, most meg semmi hasonló. Ezzel is csökkent a választék...

    Szóval ilyesmire értettem, hogy nincs változatos termékpaletta. Nem tudsz választani egy olyan telót, ami bejön, hanem be kell lőni, milyen ár/tudás szint kell neked, és onnantól kezdve 1 választásod van. Az meg vagy bejön, vagy nem. Így nehéz megszerettetni a dolgokat a vevővel.

    Amúgy ha lenne olyan teló, ami tetszik is, és használható méretű lenne számomra, Nokiát vennék most (hogy a SE eltűnt), de mivel nincs számomra értékelhető telefonjuk (nem árban, méretben) marad más gyártó...

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

Új hozzászólás Aktív témák