Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz Juhaszatti #71 üzenetére

    Azt felejtik el itt nagyon sokan, hogy FB-n a moderáció, pár kivételes esetektől eltekintve(pl. Trump) egy AI végzi és semmilyen nemű emberi beavatkozás nem történik.
    Milliárdnyi user hatványozott tevékenységéről van szó ezt felügyelni lehetetlen emberi erőforrással.

    [ Szerkesztve ]

  • #09256960

    törölt tag

    válasz Juhaszatti #71 üzenetére

    Jujj én nagyon örülök ezeknek az értelmes kommenteknek.(71-73)
    Nem tudom mit tudsz vagy mit mondhatsz el de pl ezeket ki dönti el mire szűrjön az AI ? Nógrádisan számolok :)
    1. Mondok egy példát nemrég egy focimeccsen balhé volt abból hogy a Román bíró partjelző beszélgetésnél azt mondták hogy Negro és ebből hatalmas botrány lett mivel a Románban az a fekete szín
    nem is értették mi a baj de a színesbőrű játékos rasszizmust érzett mögötte.
    Tehát ezt országonként valaki lektorálja hogy mi számít sértésnek ?
    Tehát N*ggert nem mondunk i-vel a csillagban mert az rasszista .
    Négert szabad? afroamerikait illik ? és ha magyar afro hungarikum ??
    Ez is annyira érzékeny pont mint a Cigány szó, van aki harap rá mert ő Roma. De hogy közben az az ő nyelvükön roma a mi nyelvünkön Cigány és az angolokén Gypsy. Van ilyen ajánlás hogy mit hol szabad ???
    Pl idejön Obama feketézhetnénk őt vagy mit szabad mondani ?
    Sajnos van a PC ami nagyon változik, itt nem volt rabszolgatartás itt nagyjából mindenkinek pont mindegy ki honnan jött de sok nép túlérzékeny dolgokra, indiánoknál is van ilyen tudom bár nagyon nehezen érthető innen kit bántok én azzal meg ha a gyerekem a farsangi bálon winettunak öltözik
    ha viszont ezt egy nyelven dolgozzák ki akkor ott nagyon durva eltérések vannak lefordítva más nyelvek esetén, esetleg nyelvjárás esetén.
    Ezekről tapasztalatokat mesélhetnél.

    2. "a szólásszabadság (sosem lehet korlátlan, még a magyar törvények szerint sem az), és hol kezdődik a gyűlöletbeszéd, uszítás."
    Ezzel mélyen egyetértünk. Egy filmben egy gesztus is megváltoztathat cinikusan egy mondatot az ellenkezőjére. Itt még az sincs és nem mindenki rakja az érzelemjeleket mert az szerinte béna.
    De nem lenne jobb ha a Fész nem is moderálna ?
    Mondjuk egy példa ott van Súbert Norbi meg a Jéka :) Ha őket szereti valaki akkor szereti ha nem nem, megosztóak de ezt nem Robira meg Rékára kellene bízni ? Add át a róluk szóló cikkekben a moderációt és kész. Ami bántja kiszedi. De ne mínősítgessük már Amerika elnökét hogy igaz vagy hamis amit mond...
    Ha Biden Biden ha Trump Trump ! amit mond az a hivatalos csatornán az elnök mondta miért kellene beleszólni , majd a kommentek minősítik amit sértőnek érez tiltja a stábja.

    3. Mi van a Kormányzati oldalakkal. Nagyon kíváncsi vagyok a véleményedre Varga Judittal kapcsolatban ahol egy shadow bann vagy visszaminősítésről beszéltek...
    Egyáltalán egy nagykövet érkezik MOra és nagyon kényes ha valaki beposztolna róluk pl mi van "kutyazabálók" "csigaevők" valami negetívat külön figyelmet kapnak ? Ugye alapvető a csiga evés nem bűn mégis lehet szövegkörnyezetben bántó ezzel mit kezd az AI vagy Ti ?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák