Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz Necroman_Mk2 #31 üzenetére

    Én ezt mindig is úgy értelmeztem, hogy a személyt illették vele. Mert akinek volt mobilja, (hordozható telefonja), az általában úgy is viselkedett, hogy ezt mások is lássák/hallják.
    No meg az utca embere furcsállta ezt a viselkedést (utcán telefonálni???), szokatlan volt, és persze némi irigység is társult az érzésbe, de jogos is volt a bunkózás.
    (meg a jelzőt még akkor is bőven használták, amikor a mobil már nem volt akkora bumszli, de a bunkó viselkedés még indokolta)

    (#28) Necroman_Mk2: a VR-hoz is kell szemüveg, nem is kicsi. A szemüvegeseknek szintén problémás a használata. Az egész cucc baromi drága, drágább, mint a 3D tévé egésze.
    (amúgy a passzív szemüveg nem volt drága sosem. Ma meg már az aktív is olcsó).
    Ugyanúgy több cég állt be mögé, ugyanúgy sok tartalmat ígérnek (ezen fog múlni az egész, no meg hogy normalizálódnak-e az árak)
    A lényeg az, hogy felhasználói szemmel hasonló paraméterekkel/körülményekkel indul, bár az élmény szerintem is 100x ütősebb, mint a 3d tévé, és tartalmat is "könnyebb" rá csinálni, ill. nem csak a néha igencsak furcsán működő filmipar érintett a VR-ban, széleskörűbb a felhasználási lehetőség.

    Tehát sok szempontból több esélye van. Viszont 1személyes móka (míg a tévét többen is nézhetik), és még mindig az a félelmem, hogy megmarad a geekek játékszere. Szuperjó játékszere, a többiek meg le vannak sz*rva, ha őket nem érdekli :)
    Szerintem a tömegtermékké válásban az AR-nek több esélye van. Az jobban beilleszthető a mindennapokba, az utcán is használható, nem helyhez kötött, stb.stb.

    (félreértés ne essék, irgalmatlan módon szurkolok a VR-nak, csak próbálok realista maradni)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák