Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Stauffenberg #33 üzenetére

    "hogy egy ésszel berendezett nappaliba is be tud tenni émelygés nélkül. "

    Nézz szét itt szerintem. Ízléssel lehet vitatkozni, csak nem igazán illik vagy célravezető. Én is inkább a minimalista vonalat szeretem, a fél karomat adnám Gtek bécsi Tenniusához hasonló kuckóért, de van aki a telefonokat romolja és ott éli ki a személyre szabási kirohanásait, van aki a pcházon, a többiek a kocsin vagy asszonyon ;] Szerintem semmi baj nincs ezzel se, ha a lányom akarna egy házat tizenévesen és azt mondja hogy rózsaszín meg hellókitti hát pont legyen meg az akarata :DDD

    A ledzés megint leginkább ízlés kérdése, vannak szépen ízlésesen megoldott setupok is, sőt az asztal meg társai is világítanak, van az a szög amiből akár nekem is tetszik egy kis hangulatvilágítás ilyen szinten pl, de a billentyűzetet én eleve nem nézem, másnak se nagyon kéne főleg nem játék közben. Tessék vakon gépelni és nincs gond ;]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Stauffenberg #42 üzenetére

    " A legtöbb gamer cuccra csak rá van hányva a LED mindenféle koncepció nélkül"

    Ezeket nem kell megvenni és eltűnnek a retekbe.

    "Tudom ízlésről nem érdemes vitatkozni,"

    Majd pont azt csinálod. Lehet egy kérdésem? Miért? Eleve nincs olyan ipari formatervezésben sem hogy valami univerzális állandóként szép. A távol keleti autógyártás se véletlenül néz ki másképp mint a német.

    De mondom, szerintem a perifériáknál a teleszórjuk ledekkel aztán legyen rgb a bill kábele is szerintem is értelmetlen. Alaplap szinten nekem pl nem fáj, ahogy procihűtőnél se, majd lecserélem ha másik kell rá, vagy eleve olyat veszek amin nincs/kikapcsolható/szabályozható. Ház dettó, egyébként se jönnek be az eleve ledesített pl ilyen aerocool p7 és társai, egy define r5 hamarabb pattanna kosárba, de egyáltalán nem fáj ha valaki nem így látja vagy vásárol.

    Annak is megvan a helye, ha attól boldog tegye, valamiért nem érzem kényszeresen hogy a terméket vagy őt minősítsem... Néha azért én is rákívánok egy Tt Core P3-ra, csak rájövök, hogy abba több lóvét ölnék mint amennyit asszony meg a remélhetőleg belátható időn belül érkező 0 km-es humanoid 1.0-ánk mellett indokolt lenne, mert akkor már vizet bele, rendesen hard tube-al, és a járulékos lapcsere, memóriacsere procicsere vga csere, falrafúrás, etc körök válás, gyerektartás, alkoholizmus kört eredményez, és a konfig meg soha nem lesz kész ;]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Meteorhead #45 üzenetére

    Nálam sculpt van. Az hibátlan, bár nem vagyok esporter vagy mi ;]

    oriic: Azt nem mond hogy utolsó nem kéne. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Stauffenberg #58 üzenetére

    "Az ipari formatervezésben viszont van egy olyan elv, hogy törekedni kell az esztétikum és a funkcionalitás harmóniájára"

    Ami legalább tájegységenként változik. Értem én amit írsz, csak nem értek egyet azzal, hogy ez globális.

    " A sárkányos villogó faszpörgettyűnek egy VGA-n nulla funkciója van."

    Ahogy az indiai kamiondekorálás is kiveri a biztosítékot nálunk. És? Ezen túl megint meglepő dolog, hogy nem mindenki áll a történethez pusztán funkcionalitási szempontokat mérlegelve, hanem ízlés és ez ehhez tartozó esztétika is nyom a latban. Hogy érthető legyek, amennyiben ár/érték arányban néznék most autót akkor egyértelműen egy Multiplát kéne vegyek, mert olcsó, mert ismerek hozzá szerelőt, mert rohadt praktikus, mert családi egyterű kéne, mert ismerős el fogja adni az övét ami leinformálható, karbantartott, szeretett igásló volt. Ezzel szemben teljesen kizárt akár csak gondolati síkon is.

    " Én nem azt akartam megmondani, hogy mi a szép, hanem mi az ami ronda."

    Persze, így sokkal jobb :DDD . És ez csupán egy kontextusban értelmezhető, a "szerintem" vonalon. A te ízlésvilágod alapján, ami még csak nem is állandó a legtöbb embernél, én pl teljesen mást akartam 15 évesen mint 32 évesen.

    "Ehhez képest bemegyek egy számtech boltba és rám omlik egy 8 éves Transformers rajongó kisfiú játékszobáját idéző giccsparádé és alig akad valami, ami nem ilyen."

    Most a kedvedért ránéztem a jtc nagyker listájára mert az képes és látom egyben az árakat is. 30k alatt pl lapoknál, max az ilyen msi b250 gaming m3 az amin eltűlzott bordák vannak, meg giccsesnek tudnám bizonyos szögből belőni. Alatta már egészen sallang és túldizájnolásmentes vasak jönnek jellemzően. Mivel az ár/érték arányt már említetted mint cél nálad, így gondolom nem a Z170A m9 vagy a rampage v edition 10 fáj leginkább. Pont az olcsóbb, megfizethetőbb lapok azok pl nem ilyen giccsesek. Ahogy házban is van ezer meg egy ami letisztult. Billegérből dettó van alternatíva. Akkor hol a gond? Vga? Egyet nem láttam a listán ami sárkányos faszpörgettyűs, ha lenne akkor is van másik 5 gyártó kapásból azonos gpu-ra, azt kell megvenni és kész. Hazudok félig, mert sárkányos faszpörgettyű nélküli van, msi féle 1080 seahawk , de lehet venni olcsóbban asust, aztán a különbözet kiadja a bármilyen blokkot amit épp akarsz rá.

    Ismerem az érzést egyébként, én pl jóformán azért nem veszek iphone-t mert utálom a színes ikonokat, droidot se mókolok, innentől nem fogok turkálni meg szenvedni ilyenekkel. Van akinek ez nem szempont. Nekem speciel az, innentől veszek mást, de nem hőbörgök hogy 2017-ben miért nem lehet ennyire egyszerű dolgokat megoldani, és miért kell minden feloldás után azt éreznem, hogy egy 4 éves gyerek a gumimacigyár látogatása után odahányt. Van alternatíva, van választék, nincs gond. ;)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz anaqer #77 üzenetére

    Integrált realteknek kell az optika, anélkül élet nincs is, a 20 éves rádióból kazettára felvett számokat csakis azon hallgatnam flacban.. Inkább lenne 10 gigás lan rajta...

    Egyébként asrock A88M-G/3.1, és Intel alatt is lesz, csak szokásosan drágábban.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Stauffenberg #109 üzenetére

    "Kevered a szezont a fazonnal. A külső stílusjegyek elég sok variációt felvehetnek "tájegységenként", de a formatervezési metódusok eléggé globálisak."

    Akkor nincs miről beszélnünk...

    "Elképesztően fárasztó amúgy, hogy ha valakinek van egy szubjektív véleménye, akkor rögtön jön valaki, aki arról okoskodik, hogy nem lehet róla vitatkozni"

    Szerintem elképesztően fárasztó az is, amikor valaki bofogve horog hol kéne világítania az egernek, és altalanosit, a saját nezopontjat univerzális allandonak érzi, ez alapján minősít bárkit. Próbáltam volna érdemben vitatkozni, de a sárkányos hutos körön kívül kb semmi erved, innentől miről? Minek?

    "Ahogy lehet zenét vagy filmet is. Egy rossz hangszerelés vagy béna kamerakezelés a hozzáértőnek épp úgy szemet szúr, mint egy rossz design."

    Miért nem azzal kezdted hogy te szakértő vagy? Alairasba minimum pls, mert akkor tudom hogy mire fel. Hogy a filmes és zenei vonalon is kvanagyokat alkottak olyanok, amikre a hozzáértők fintorogtak, az irreleváns.

    Szerintem ha továbbra sincs értelmes erved miért fáj a gamer vonal, akkor fejezzük be.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Stauffenberg #113 üzenetére

    "Örülök, hogy már olyat is mondtam, hogy a saját ízlésem egy univerzális álláspont. "

    Onnantól hogy a következőt nyilatkoztattad ki:

    "És mi az öreganyám rücskös valagának kackiás franckarikájáért "nem árt" ha világít egy csillámos póniszarral telibehányt "gamer" egér? Világítson az alján, sehol máshol, főleg ha olyan csinálja a formatervet, aki két szivárványos LED-en pörgő króm harckocsi között bérmunkában csinálja."

    kb semmi másról nem szólsz.

    "eírtam a szubjektív véleményem (ízlés) arról, hogy nekem nem tetszik a gamer cuccok külleme, erre leállnál vitatkozni ezen? "

    Tévedés. A stíluson és érvrendszeren álltam le vitatkozni, arról, hogy a jó ár-érték arányú eszközök gamerek, -ezért néztem körbe nagyker listán és pont nem azok- és társai. Ha úgy állsz bele valamibe, hogy jól látható módon minden mást kizársz, lehet valaki jön és jelzi, hogy a világodon kívül élnek humanoidok és ez lehet az oka a zavarodnak.

    "Az meg egy objektív megállapítás, hogy a gamer cuccok esetén semmit nem tesz hozzá a funkcióhoz egy robotsárkányos motívum, ahogy egy lőszeresdoboz formájú hűtőborda sem."

    Pont ezt mondom, csak nehezen érted meg, hogy ez így teljesen rendben is van. Aki kifejezetten lőszeresdoboz formájú chipsethűtőt vagy robotsárkányos motívumot keres, mert neki meg az jön be, annak ez egy hozzáadott érték és megveszi. Neked meg 11 millió alternatíva van, senki nem kényszerít hogy számodra szart vegyél.

    "Érdemben akarsz vitatkozni, de közben meg ezzel a marhasággal jössz?"

    Nem ér érvelési hibára mutogatni egy kommentben, ami szándékosan reflektál egy érvelési hibára, csak hogy te is megértsd .

    "Nem teszik ahogy kinéznek. Miért nem értelmes érv? Nem helyetted akarom eldönteni, hogy neked mi tetsszen és mi nem."

    Ha már csak ennyi a vitatéma, akkor természetesen nincs miről beszélni. Persze érdekelt volna még, hogy ha valami nem tetszik, és ennyire erős érzelmeket és kirohanásokat gerjeszt nálad, az miért, de igazából részletkérdés.

    További szép napot neked ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák