Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz kolopele #32 üzenetére

    Bár a cikk és a kommentek alapvetően a termékek megjelenéséről szólnak, érdekes kérdést vetettél fel: mitől lesz egy konfiguráció gamer? Az aprók közt találni érdekes jelenségeket, konkrét példákat most nem reklámoznék itt, de két tipikusan félre ment "gamer" hírdetés fajtát szoktam látni: az egyik, amikor egy i5-ös, i7-es konfigba beleszúrnak egy alsó kategóriás VGA-t, és innentől gamer, a másik, amikor 8 magos (vagy extrém esetben dual 6, 8 magos szerverproci) processzorhoz 32GB RAM-ot párosítanak.

    Én úgy definiálnám a gamer-t, hogy adott áron a játékosok igényeit legjobban kielégítő konfiguráció. A játékosok igénye pedig első sorban elegendő FPS, jó minőségű hang, alacsony lag: input és megjelenítési, multi esetén hálózati. Végül gyors játékbetöltés és elegendő tárhely, ha a játékos szereti a változatosságot, és sok játék közül szeretne nap mint nap választani.

    A fentiek tükrében nem értem a gamer lapokat. A legtöbb játékhoz elég 8GB, mostanában 16GB memória. Ehhez elég két memória-foglalat. Kell egy PCIe x16-os foglalat, mert adott forintért egy kártya a játékok nagyrészében gyorsabb lesz, mint kettő. Kell egy mikrofon és egy fejhallgató jack, esetleg egy sokcsatornás digitális kimenet. És végül kell néhány USB. Szélsőséges esetben kettő, de az öt már mindenre elég.

    Ehhez képest a gamer lapokon vastag hasábban állnak a jack kimenetek. Az öt/hat jack-es kimenet számomra teljes rejtély, akinek van 5.1-es rendszere, az nem fogja az alaplapi DAC-ot, és három pár analóg kábelt használni. Akinek meg nincs, annak elég a sztereo.Aztán ott a sok csatlakoztatási lehetőség: dual ethernet, eSata, 10 USB port, 10 belső SATA csatlakozó. Kinek? Amikor kijöttek az első mini ITX gamer alaplapok, kifejezetten furcsa volt, hogy megkapják a gamer jelzőt. De igazából pont annyit tudnak, amennyire egy játékosnak szüksége van. Minden más felesleges porhintés. Egy 32GB-os LED-es memóriakittben nem a LED a gond, hanem a 16 (24?), játékélményt már nem fokozó gigabyte.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák