Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #35193216

    törölt tag

    válasz #03372544 #434 üzenetére

    Én itthon is inkább bérelnék, ha normalis bérlakáspiac lenne.

  • dabadab

    titán

    válasz #03372544 #434 üzenetére

    "A házzal kapcsolatban lehet csak mítosz, de én úgy tudom nyugaton (főleg UK) elég vékony az a réteg, aki meg tud fizetni egy saját lakást/házat."

    A múltkor találtam egy statisztikát Ny-Európáról, Németországban kb. fele-fele volt a bérelt meg a saját lakásban élők száma, mindenhol máshol a saját lakásban élők voltak többségben - de az teljesen biztos, hogy Ny-Európában a lakásbérlésnek kiépült kultúrája van, ami Magyarországon szinte teljesen hiányzik.

    "Sokaknak most az a biznisz, hogy kimennek nyugatra kenyéren és vízen élni, összerakni néhány (sok) milliót, majd itthon abból jól élni."

    Ez remek terv, csak az a néhány millió pillanatok alatt elfogy itthon is, annyira meg nem sok pénz, hogy jelentős tőkejövedelmet produkáljon.

    (#437) redgreg: ha tudsz programozni, dobj egy privátot :)

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Snoop-y

    veterán

    válasz #03372544 #434 üzenetére

    UK-re tudok reflektalni mivel jo par eve itt elek mar.

    Nem mitosz, egy atlag munkasnak (elado,Tesco alkalmazott,noverke) London vonzaskoreben kb nulla az eselye hogy egyedul lakast vasaroljon. Ha parjaval osszeall akkor is max egy nagyon szereny lakast tudnak vasarolni. Max akkor vannak elorebb ha orokolnek a szuloktol. Onerobol nagyon nehez dolguk van.

    A kozep reteg tud maganak lakast venni (hitelre) akik irodaban vagy egyeb olyan helyen dolgoznak ami magasabb kepzest igenyel es meg meg is fizetik (konyvelo IT, programozo, egyeb szakember viz gaz villany szerelo etc).

    Mi kb 5 ev alatt kapartunk ossze annyi penzt hogy egy lakast tudjunk vasarolni (termeszetesen hitelre).

    Az eletszinvonali kulonbsegek azok inkabb ott jonnek ki hogy mig otthon esetleg hasonlo munkakorben jol elvagy fizeted a banknak a kolcsonodet es honap vegen esetleg felre tudsz tenni 100K-t vagy akar 200-at es mondjuk evente osszesporolsz 1-2 milliot(ez ugye nem az atlag ember azert) azt kevesbe fogod elszorni egy luxus nyaralasra a bahamakon mig ehhez nekem kb 2 honapot kell kicsit meghuznom magam es ugyanugy tudok felretenni masra is penzt nem kell az egesz evi sporolasomat rakolteni egy nyaralasra.

    Amugy meg ahogyan Dabadab is irja itt is kulturaja van a berlesnek (reven nagyon nem konnyu osszekaparni a beugrot a sajathoz) szoval sokan berelnek es kb olyan 30-35 ev korul mikor mar hazassag gyerek kerul szoba vesznek sajat ingatlant (mar aki megteheti)

    [ Szerkesztve ]

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Új hozzászólás Aktív témák